W jaki sposób ładnie opalić twarz?

Każda z nas pragnie, aby podczas kąpieli słonecznych skórę twarzy pokryła ładna złocista opalenizna. Niestety wiele kobiet przekłada ładny wygląd ponad zdrowie i nie stosuje na skórę twarzy żadnej ochrony przeciwsłonecznej. Należy pamiętać, że skóra twarzy jest bardzo wrażliwa, ponadto opalanie jej przyspiesza proces starzenia się, zatem jeśli chcesz cieszyć się jędrną i zdrowo wyglądającą cerą przez długi czas nie zapomnij o stosowaniu balsamów chroniących skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeśli zależy Ci na ładnej opaleniźnie i zdrowej skórze to świetnie trafiłaś. Pokażę Ci krok po kroku jak bezpiecznie i skutecznie zażywać kąpieli słonecznych.

 

Słońce

Musisz wiedzieć, że skóra Twojej twarzy jest bardzo delikatna i wrażliwa, zatem podczas opalania zadbaj o jej odpowiednią ochronę. Najlepszym rozwiązaniem są kremy z wysokim filtrem SPF. Pamiętaj również, aby nie przesadzać z długim wylegiwaniem się na słońcu. Krem z najwyższym filtrem nanieś na wszystkie odkryte fragmenty twarzy, a jeśli planujesz dłuższy pobyt na słońcu nie zapomnij o nakryciu głowy!

 

Solarium

Podczas opalania w solarium również powinnaś zadbać o odpowiednia ochronę. Stosuj ochronne nakładki na oczy. Łóżka do opalania mogą spowodować równie poważne poparzenia co promienie słoneczne, zatem nie lekceważ tego i chroń swoją skórę w taki sam sposób jak robisz to opalając się na plaży. Do twarzy musisz stosować krem z najwyższym filtrem SPF. Jeśli planujesz dłuższe opalanie możesz nakryć twarz zwilżoną szmatką, dzięki czemu unikniesz poparzeń. Jeśli zlekceważysz lub zaniedbasz odpowiednią ochronę twarzy przed słońcem Twoja cera zacznie tracić elastyczność, co może przyczynić się do przyspieszenia jej procesu starzenia się.

 

Samoopalacz

Alternatywnym rozwiązaniem są samoopalacze i kremy brązujące, które w krótkim czasie pozwolą Ci na uzyskanie ładnie wyglądającej opalenizny.  Musisz jednak pamiętać o poprawnym naniesieniu preparatu na twarz, albowiem jeśli zrobisz to źle może spotkać Cię rozczarowanie. Nieprawidłowo rozprowadzony samoopalacz powoduje powstanie smug i plam na skórze twarzy, zatem aby tego uniknąć przeczytaj jak należy to robić. Krok po kroku wytłumaczyłam cały proces związany z aplikacją samoopalacza, zaczynając od dokładnego oczyszczania twarzy, a kończąc na uzyskaniu efektu pięknej opalenizny. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij TU.

 

Bronzer

Ładna opaleniznę możemy również uzyskać przy pomocy bronzera. Produkt dostępny jest w każdej drogerii w formie pudru lub pod postacią kremu. Jedynym minusem produktu jest to, że nie zapewni nam trwałej opalenizny.

 

Musisz pamiętać, aby na pierwszym miejscu zawsze stawiać zdrowie, a dopiero później wygląd, zatem nie przesadzaj z długimi kąpielami słonecznymi.

Reply