W walce z tłuszczykiem – liposukcja

Na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej są dwa sposoby. Jeden to mordercze ćwiczenia na siłowni lub poddanie się pod skalpel. Jednak od niedawna istnieje także trzecia metoda, która polega na wykonywaniu liposukcji bez użycia skalpela.

W tym celu używa się ultradźwięków, fali radiowych, zamrażania tłuszczu czy masażu próżniowego. Za pomocą tego zabiegu pozbędziemy się z ud czy brzucha niechcianego tłuszczyku oraz cellulitu.

Medycyna estetyczna dawniej i dziś

Jeszcze do niedawna gabinety kosmetyki estetycznej czy tez chirurgii plastycznej mogły zaoferować swoim pacjentom klasyczną liposukcję albo liposukcję laserową. Obecnie, wraz z rozwojem medycyny, pacjenci mogą wywierać spośród wielu innych zabiegów, które przede wszystkim nie są tak inwazyjne, jak ta tradycyjna. Od teraz każdy, kto tylko chce może cieszyć się piękną sylwetką bez interwencji chirurgicznej.

Najpierw hitem była metoda ultradźwiękowa, dopiero później wprowadzono metodę, która stanowiła połączenie ultradźwięków, fali radiowych i masażu próżniowego.  Za sprawą tej techniki można uzyskać naprawdę niewiarygodne efekty, bez szkody dla pacjenta. Ryzyko zostało zminimalizowane prawie do zera. Podczas, gdy w tradycyjnej liposukcji istniało zagrożenie, że może zostać obwisła skóra czy też blizny po wprowadzeniu kaniuli, tak w tym przypadku można być o to spokojnym. Ta metoda wykorzystywana jest nie tylko do wyszczuplenia sylwetki, ale także do pozbycia się cellulitu, wygładzeniu i ujędrnieniu skóry, przez co nabiera ładniejszego i młodszego wyglądu.

Działanie tej metody

Odpowiedź na to pytanie brzmi – kompleksowo. Krio Lip Ice wykorzystuje niską temperaturę do usunięcia tkanki tłuszczowej na brzuchu, plecach, boczkach czy bryczesach. Podczas zabiegu aplikuje się zimno – nawet do –7 stopni Celsjusza. Wówczas komórki tkanki tłuszczowej ulegają zamrożeniu. Proces można przyrównać do zamrażania wody, wraz ze wzrostem objętości komórek tłuszczowych dochodzi do ich rozpadu, przez co tłuszcz zostaje uwalniany do organizmu. Później wszystko tkwi w rękach wątroby i nerek, których zadaniem jest wydalenie tłuszczu na zewnątrz organizmu.

Szacuje się, że dzięki tej metodzie można pozbyć się od 25 do nawet 45 procent niechcianego tłuszczu. Jednak nic nie dzieje się od razu. Potrzebne jest kilka zabiegów. Pierwsze efekty zauważalne są po 2-3 tygodniach, a pełen efekt dopiero po sześciu tygodniach. Tyle właśnie trwa pełny rozpad komórek tłuszczowych. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność zabiegu, można poddać się zamrażaniu po upływie 45 dni.

Ultradźwięki i fale radiowe

To kolejna bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnej liposukcji z użyciem skalpela. Metoda polega na tym, że za pomocą specjalnej głowicy emituje się fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości. Podczas tego zabiegu wytwarza się podciśnienie w miejscu, w którym znajduje się duża ilość komórek tłuszczowych, które ulegają rozpadowi. Potem do akcji wkracza organizm, który ma za zadanie ten tłuszcz wydalić. Fala radiowa powoduje rozgrzanie warstwy skóry właściwej i pobudzenie jej do produkcji nowego kolagenu. Przez to cellulit zostaje zredukowany, a skóra zyskuje piękny, młody wygląd.

Od zawsze twierdzono, że nie ma nic za darmo, to znaczy niemożliwe jest osiągnięcie pięknej, szczupłej sylwetki bez restrykcyjnych wyrzeczeń i morderczych ćwiczeń na siłowni. Efekt takich zachowań po jakimś czasie był zauważalny, ale niekontrolowany spadek wagi często obfitował w efekt jo-jo. Ponadto, były partie ciała grubsze i chudsze, no bo jak zwalczyć niechciane fałdki na brzuchu? Stąd tez wiele kobiet popadało w kompleksy, unikało strojów kąpielowych oraz wszystkiego, co było związane z pokazywaniem ciała. Ten wstyd powodował niskie mniemanie o sobie. Obecnie na szczęście to się zmieniło. Nawet jeśli zaniedbamy swoje ciało lub z jakiś względów dotykają nas pewne defekty, możemy skutecznie wypowiedzieć im wojnę. Nieinwazyjnie, bezpiecznie i w zgodzie z naszymi własnymi oczekiwaniami.

Od teraz zamiast zadręczać się dietami – cud czy godzinami na siłowni możesz uzyskać wymarzony efekt pięknej, szczupłej sylwetki. W dodatku – bez cellulitu. A ceny nie są jakoś bardzo wywindowane. Gabinety coraz bardziej stają się przystępne dla pacjenta, nawet dla tego zwykłego, poczciwego Nowaka.

Reply