Wybielanie zębów

Idealnie białe zęby to marzenie wielu osób, tym bardziej, że wszędzie, z okładek kolorowych magazynów, z billboardów czy z telewizji uśmiechają się do nas osoby z olśniewająco białym uzębieniem.

Wybielanie u stomatologa

Wbrew pozorom wcale nie jest to łatwe, ponieważ nawet jeśli ktoś zdecyduje się na wybielanie zębów u stomatologa, może nie utrzymać na długo tego efektu jeśli będzie palił papierosy, pił kawę i herbatę czy wino bądź soki owocowe. Wszystko to ma wpływ na ciemnienie szkliwa i powstawanie na nim przebarwień, tak samo jak leki, a ciężko jest całkowicie zrezygnować z tych nawyków na rzecz białych zębów.

Dlatego trzeba się mocno zastanowić nad wybielaniem zębów, zwłaszcza jeśli ktoś ma je żółte z natury. Wybielanie bowiem ciągnie za sobą mnóstwo problemów, bez względu na to, czy zdecydujemy się na profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologicznym, cz tez wybielimy zęby na własną rękę, na przykład za pomocą specjalnego żelu wybielającego czy pasty. W tym pierwszym przypadku musimy się oczywiście liczyć z dużymi kosztami, wśród których cena samego wybielania to tylko część dużej sumy. Trzeba bowiem wiedzieć, że przed wybielaniem konieczne jest wyleczenie wszelkich, nawet niewielkich ubytków, zaś po wybielaniu konieczne może się okazać wymienienie plomb znajdujących się z przodu zębów czy na przestrzeniach międzyzębowych. Plomby nie są bowiem wybielane i przy wybielonych zębach będą wyglądać bardzo niekorzystnie.

Wybielanie w domu

Jeśli natomiast wybielamy zęby sami w domu, musimy najpierw udać się do dentysty na kontrolę, czy nie trzeba czegoś wyleczyć. Jeśli pominiemy ten punkt i przystąpimy do wybielania, a okaże się, że mamy jakieś ubytki, nie tylko grozi nam ból gdy żel dostanie się w zaatakowane przez próchnicę miejsce, ale także niewielki ubytek szybko zacznie się pogłębiać, więc leczenie prędzej czy później będzie nieuniknione jeśli nie chce się dopuścić do sytuacji, gdy zęba nie da się już uratować.

Ponadto samodzielne wybielanie niesie ze sobą ryzyko w postaci uszkodzenia szkliwa, co objawia sie tym, że żeby na końcach stają się przezroczyste. Uzębienie z uszkodzonym szkliwem staje się bardziej podatne na próchnicę, a także wrażliwe na ciepło i zimno, co może być bardzo uciążliwe w codziennym życiu.

Reply