Zadbane rzęsy

rzesyNormą jest, że wypadają ci jedna -dwie rzęsy dziennie. Jeśli gubisz ich więcej, to znak, że coś jet nie wporządku. Wypadanie rzęs może być spowodowane  osłabieniem mieszków włosowych. Dzieje się tak najczęściej z powodu  jakiś infekcji tlących się w organizmie, np. zapalenie brzegów powiek lub spojówek albo tzw. łysienia plackowatego. W takim wypadku sprawa jest poważna i potrzebne jest leczenie u dermatologa  lub okulisty. Jeśli nie zauważyłaś niepokojących zmian na powiekach (zaczerwienienia, zgrubień, obrzęku itd.), a mimo to rzęsy wypadają ci częściej niz kiedyś, to przyczyna nie jest najprawdopodobniej choroba, lecz niewłaściwa pielęgnacja. A ta leży w twoich rękach.

Rzęsy to taki system wczesnego ostrzegania dla oka. Gdy tylko coś ich dotknie, powieka automatycznie zaciska się, by bronic dostępu do oka. Rzęsy rosną na brzegach powiek w dwóch lub trzech rzędach. W każdym oku jest ich około 150-200. Jeśli rzęsy obetniesz nie urosną dłuższe, a jeśli ich wyrwiesz mogą odrosnąć po dwóch, trzech miesiącach lub wcale. Co ok. 6 miesięcy stare rzęsy są zastępowane nowymi. Długość rzęs, ich kształt, kolor, gęstość dziedziczysz po przodkach. do ciebie należy utrzymanie ich w dobrej kondycji. Stosuj w tym celu babcine sposoby albo postaw na gotowe odzywki z drogerii ze składnikami wzmacniającymi.

Olejek rycynowy: Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które nałożone na włoski uszczelniają ich łuski i sprawiają , że nie tracą  one wilgoci. Wygładzone rzęsy są lśniące i mocniejsze. Nakładaj na rzęsy co wieczór za pomocą szczoteczki do rzęs lub spiralki ze zużytego tuszu. Umyj ja wcześniej w ciepłej wodzie z mydłem i wysusz suszarką. Uważaj by olejek nie dostał się do oczu, bo może je podrażnić. Do olejku rycynowego można również dodać witaminy a i E, które wzmacniają cebulki włosków. Zauważalne efekty pojawią się mniej więcej po miesiącu.

Gotowa odżywka

Najczęściej ma postać bezbarwnego żelu. W jej składzie znajdują się zazwyczaj  podobne substancje, co w odzywkach do włosów, np. odbudowujące strukturę włosków:

  • kreatyna
  • ceramidy
  • proteiny
  • witamina E, która wzmacnia cebulki
  • prowitamina B5

Można ja nakładać zamiast tuszu i pod niego, bo jest dobrą baza ochronną, szczególnie w wypadku cienkich rzęs. Odżywka zapobiega ich wysuszaniu i łamaniu oraz pomaga zachować elastyczność i połysk

Wzmacniające pigułki

Podobnie jak włosy na głowie, rzęsy potrzebują dobrego zaopatrzenia w skłdniki odżywcze, także od wewnątrz. Nie ma specjalnych pigułek na porost rzęs. Skorzystają one jednak ze składników zawartych w preparatach  wzmacniających włosy

Powieki są bardzo wrażliwe na składniki zawarte w kosmetykach, a długotrwałe ich podrażnienie osłabia mieszki włosowe, z których wyratają rzęsy

piekne rzesyŹle usuwasz tusz

Powoduje to podrażnienie oczu, co może osłabić rzęsy. Drobinki tuszu obciążają też delikatnie włoski, sprawiając, że staja się one kruche i skłonne do wypadania. nie pocieraj powiek w trakcie ich zmywania, bo w ten sposób wyszarpiesz część rzęs i osłabisz pozostałe. Wacik nasącz specyfikiem do demakijażu przyłóż do zamkniętych powiek, w taki sposób, by nie ciągnąć  i nie wyrywać rzęs. Przytrzymaj go przez chwilę, by tusz całkowicie się rozpuścił. Resztki, które spłynęły na dolna powiekę, delikatnie usuń patyczkiem kosmetycznym. Używaj specjalnych kosmetyków do demakijażu oczu, bo są one łagodniejsze i szybciej rozpuszczają tusz.

Używasz starej Maskary

to może spowodować podraznienie  i swędzenie powiek, ich opuchliznę i wypadanie rzęs. Po pierwszym zastosowaniu ten kosmetyk nadaje się do użycia przez pół roku. Jeśli trzymałaś go w cieple , ten czas się skrócił do 3 miesięcy ( wysoka temperatura niszczy w nim konserwanty, które hamuja rozwój bakterii). Tłusz będzie ci lepiej służył, jeśli zadbasz o czystosc jego szczoteczki. Myj ja raz na dwa tygodnie ciepłą wodą  z delikatnym mydłem, bardzo dokładnie wypłucz i wysusz suszarką.

Reply