Zmiana czasu z letniego na zimowy 2012

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2012

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2012

Za kilka dni czeka nas kolejna zmiana czasu – z letniego na zimowy. Nastąpi w nocy z soboty (27 października 2012) na niedzielę (28 października 2012).

O godzinie 3:00 w nocy będziemy musieli przesunąć wskazówki zegarków o godzinę do tyłu – na 2:00. Dzięki temu będziemy mogli spać godzinę dłużej, co na pewno jest dobrą informacją dla wszystkich śpiochów.

Warto wiedzieć, że zegary w sprzęcie elektronicznym, np. w komputerach czy nowoczesnych telefonach komórkowych, zostaną przestawione na czas zimowy automatycznie, nie musimy więc o tym pamiętać czy robić tego ręcznie.

Koniecznie jednak zawczasu przestawmy wskazówki w zegarach ściennych, budzikach czy czasomierzach noszonych na ręce, zwłaszcza, jeżeli to one stanowią nasze główne źródło informacji o czasie – unikniemy w ten sposób kłopotliwych często wpadek związanych np. ze zbyt wczesnym przyjściem na umówione spotkanie.

O tym, dlaczego zmieniamy czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni, przeczytacie szerzej w poniższych artykułach:

Po co właściwie przestawiamy zegarki?

Jaki sens mają zmiany czasu?

Zapraszamy do lektury!

Reply