Alior Sync – bankowa rewolucja w internecie

Logo Alior Sync

Alior Sync

Do tej pory liderem na polu bankowości internetowej w Polsce był mBank, który był pierwszym typowo internetowym bankiem w naszym kraju. Wygląda jednak na to, że w tym roku na polskiej scenie bankowości internetowej nastąpi zmiana warty. A wszystko za sprawą Alior Sync – nowego, internetowego banku, który – przynajmniej „na papierze” – prezentuje się imponująco.

Alior Bank już od jakiegoś czasu przyzwyczaił nas do podwyższonego standardu obsługi klienta. W końcu, jak mówi dewiza banku, to wyższa kultura bankowości. Wygląda na to, że Alior Sync pójdzie w tą samą stronę, bo nowy bank to zdecydowanie wyższa kultura bankowości – tyle, że internetowej.

Dobry start i ambitne plany

Alior Sync wystartował dosłownie kilka dni temu (14 czerwca 2012), ale uwagę zwrócił na siebie znacznie wcześniej. Wszystko za sprawą kampanii promocyjnej banku, w której każdy mógł otrzymać 100 złotych praktycznie za nic – wystarczyło odpowiedzieć na 4 proste pytania, założyć konto w banku i dokonać 3 transakcji kartą. Dzięki temu o Alior Sync zrobiło się w sieci bardzo głośno, a z promocji skorzystało kilkadziesiąt tysięcy internautów! W tym ja.

To jednak dopiero początek. W planach banku jest pozyskanie miliona klientów w ciągu 4 lat i osiągnięcie pozycji lidera, jeśli chodzi o bankowość internetową w Polsce. Czy to się uda? Patrząc na ofertę nowego banku jestem tego pewny!

Oferta Alior Sync

Alior Sync to bank całkowicie wirtualny, którego oferta bije na głowę konkurencję. Standardowo w Alior Sync wszystko mamy za darmo. Nie zapłacimy zatem za:

  • Prowadzenie konta
  • Przelewy internetowe
  • Kartę debetową
  • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Ponieważ jednak Alior Sync to bank zupełnie nowej generacji, klient dostaje również kilka bonusów, których próżno szukać w innych bankach. Oto one:

1) 5% cashback na zakupy w Internecie i doładowania telefonu

Jak przystało na bank internetowy, Alior Sync promuje zakupy w internecie. I zwraca 5% za wszystkie transakcje, opłacone poprzez „Płacę z Alior Sync”. W ten sposób w większości sklepów internetowych płacimy po prostu o 5% mniej!

5-procentowy cashback dotyczy również doładowań telefonu wykonanych przez internet.

2) 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo

Prócz standardowych, darmowych przelewów przez internet, Alior Sync oferuje również darmowe przelewy natychmiastowe – 10 w każdym miesiącu. Dzięki nim przelew do innego banku dojdzie do odbiorcy w ciągu kilku minut!

3) Wirtualny oddział

Alior Sync to bank wirtualny, który nie posiada tradycyjnych placówek. Zastępuje je wirtualny oddział, czynny 24 godziny na dobę (!), czyli czat lub wideo rozmowa z bankierem.

4) Przelewy przez… Facebook’a lub ze smartphone’a

Alior Sync jest częściowo zintegrowany z Facebook’iem. Jest to jedyny bank w Polsce, w którym by wykonać przelew, nie trzeba znać numeru konta odbiorcy – wystarczy mieć go wśród znajomych.

Bank posiada również system bankowości mobilnej i jest dostosowany do użytkowników smartphon’ów.

5) Menadżer finansów i asystent płatności

By ułatwić zarządzanie finansami, Alior Sync przygotował dla swoich klientów dwa narzędzia – menadżera finansów i asystenta płatności. Dzięki nim dowiemy się m.in. na co wydajemy pieniądze, ile możemy zaoszczędzić i kiedy przyjdzie nam zapłacić kolejny rachunek.

6) Strefa rozrywki

Alior Sync przygotował także dla swoich klientów darmową strefę rozrywki, w której możemy oglądać filmy, słuchać muzyki czy grać w gry online – oczywiście za darmo. Ponadto, klienci banku dostają możliwość zakupu gier i filmów o 40% taniej niż w sklepie (np. Wiedźmin 2 – Edycja Rozszerzona za 48 złotych). Co miesiąc rozdawanych jest też 1000 biletów do kina.

 

Początkowo zarejestrowałem się w Alior Sync tylko po to, żeby odebrać darmową „stówę”. Gdy przyjrzałem się jednak głębiej ofercie banku, postanowiłem zamienić mBank na Alior Sync. Tobie proponuję to samo.

 

Reply