Płatności PayPal – dla kogo są najlepsze?

PayPal to ciekawy sposób rozliczeń bezgotówkowych za pośrednictwem Internetu. Co ciekawe – pozwala na wygodne dokonywanie transakcji pomiędzy kupującym a sprzedającym w aż 25 różnych walutach świata! To absolutny hit, gdy chodzi o „cyfrowy portfel”, dzięki któremu nie musimy dokonywać przelewów między zagranicznymi bankami i martwić się o zamianę waluty – system robi to za nas!

Co ciekawe, aby móc korzystać z PayPal, potrzebne jest jedynie konto bankowe oraz adres e-mail. To na dany adres będą przychodziły wszelkie informacje i rozliczenia z tytułu wpłat na konto PayPal. To również ciekawy system, w którym można żądać zapłaty od konkretnego klienta, zaznaczając, za co ma być ona dokonana, w jakiej kwocie oraz dopisać do tego wiadomość tekstową.

Jak się to robi?

Aby móc korzystać z wirtualnej bankowości międzynarodowej, należy posiadać adres e-mail, na który zakłada się konto PayPal. Osoba lub firma, z którą będziemy się w ten sposób rozliczać, również musi być zarejestrowana w systemie oraz posiadać konto bankowe i konto e-mail. Po rejestracji wszelkich transakcji dokonuje się z poziomu panelu PayPal przez zalogowanie w sieci na stronie. Przy każdorazowej transakcji należy tam zaznaczyć, w jakiej walucie będzie ona dokonywana. System samodzielnie przelicza później kwotę pieniędzy, które wpływają na konto użytkownika PayPal, zamieniając je według obowiązującego kursu walut. Dzięki temu oszczędzamy sobie kłopotu z tytułu wypłaty pieniędzy w obcej walucie i noszenia ich do kantoru.

Aby otrzymać pieniądze, wystarczy osobie, która ma je nam wysłać, podać adres e-mail, na którym jesteśmy zarejestrowani w systemie – i to wszystko. Na podany adres otrzymujemy informacje o tym, czy pieniądze zostały wpłacone do systemu przez danego użytkownika, a także, jak długo będzie trwało przesyłanie pieniędzy do banku użytkownika, skąd będzie można je wypłacić. Użytkownik wpłacający nie musi się „bawić” w wypełnianie druków przelewu itp. Wystarczy, że wpisze adres użytkownika, do którego chce przesłać pieniądze i dowolną kwotę zgromadzoną na jego rachunku bankowym, które jest powiązane z PayPal. Wygoda użytkowania tego systemu oraz możliwość dokonywania transakcji w obcych walutach to z pewnością największe zalety korzystania z systemu PayPal.

Dla kogo?

Osoby, które dokonują wszelkich transakcji finansowych pomiędzy różnymi krajami świata, powinny zainteresować się systemem PayPal. Wszystko ze względu na wygodę użytkowania systemu pomiędzy poszczególnymi krajami. W obecnych czasach transfer pieniędzy między bankami jest wysoko rozwinięty, a jednak pojawia się problem, gdy chcemy wysłać komuś będącemu za granicą pewną kwotę pieniędzy.

Jedyna wada tego systemu jest taka, że zarówno od wpłacającego, jak i odbierającego pieniądze pobierana jest prowizja w wysokości kwoty, na jaką jest przekaz pieniężny. Jest to kwota procentowa, a mimo wszystko jest to i tak jeden z najlepszych systemów, dzięki którym można dokonywać takich transakcji. Miejmy nadzieję, że jeśli liczba użytkowników PayPal się zwiększy, to i prowizje będą nieco niższe.

Reply