Przelew internetowy – wygodniejszy niż tradycyjny

Obecnie nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że wiele czynności wykonywanych z poziomu własnego komputera w domu i poziomu Internetu jest prostszych i przyjemniejszych. Począwszy od dokonywania zakupów, przez umawianie się na randki z osobami poznanymi przez Internet.

Przelewy internetowe to absolutny hit ostatnich lat, odkąd wynaleziono bankowość internetową. Co nam dają? Przede wszystkim dużą swobodę w dysponowaniu własnymi pieniędzmi i oszczędność.

Zalety przelewów elektronicznych.

Przede wszystkim – są tańsze niż tradycyjne. Jeśli się wykonuje większą ilość przelewów miesięcznie, można przy zawieraniu umowy z bankiem skorzystać z atrakcyjnej oferty – zero złotych za dokonywanie przelewów, pod warunkiem, że robi się ich przynajmniej 2 lub więcej w miesiącu. Za płatne przelewy płaci się też zwykle symboliczne kwoty – około 50 groszy za jednorazowy przelew.

Warto zauważyć, że za wpłatę gotówkową na poczcie lub w bankach płaci się nawet kilka złotych! Do tego przelew elektroniczny to oszczędność czasu – nie trzeba stać w kolejce, by zlecić przelew i czekać, aż pani w okienku wykona go, podawać za każdym razem tych samych danych, stresować się, czekać do otwarcia banku, aż będzie można wykonać przelew. W obecnych czasach, gdy bardzo ceni się oszczędność czasu, jest to niezwykle ważne.

Można zlecić przelew o dowolnej porze dnia i nocy, i choć będzie on wykonany i zaksięgowany dopiero w godzinach pracy realnych banków, to jednak świadomość, że nie trzeba dostosowywać swojego planu dnia pod godziny pracy instytucji bankowych jest nieoceniona. Przyjemnym aspektem jest również to, że można mieć samodzielna kontrole nad tym, co, w jakiej kwocie i do kogo się wysyła. Jeśli nie ufamy urzędnikom bankowym – musimy ufać sobie i swoim umiejętnościom.

Dlatego też najlepiej orientują się w kwestiach przelewów osoby młode, energiczne i obeznane w świecie Internetu, choć poradzić sobie z przelewami mogą osoby w każdym wieku. Wystarczy tylko podstawowa wiedza z zakresu obsługi komputera i bankowości internetowej.

Mniej znane zalety obsługi przelewów internetowych

Osoby, które wykonują przelewy przez Internet, robią to głównie ze względu na faktyczną oszczędność czasu i wygodę. Dzięki takiej formie zlecania przelewów mogą też liczyć na totalną dyskrecję – nikt oprócz ich samych nie wie, za co zlecają przelewy, na jakie kwoty, dla kogo itp. Wykorzystują to często osoby zamawiające w sieci na przykład erotyczne gadżety – nie lubią one wykonywać takich transakcji w bankach, bo wydaje im się, że wszyscy wiedzą, za co się płaci. Mogą, dokonując przelewu ze swojego komputera, uniknąć skrępowania. Często wykorzystuje się tez pole „tytułem” na przelewie, by wpisać tam coś żartobliwego.

Okazuje się, że osoby dokonujące przelewów tradycyjnych wstydzą się zrobić taki żart i wpisać na przykład w tytule „haracz” lub coś równie zabawnego. Najważniejsze jednak zalety korzystania z przelewów elektronicznych to fakt, że mamy na bieżąco dostęp do informacji dotyczących samego przelewu i stanu konta, możemy dokonywać transakcji kiedy tylko mamy ochotę, a także wpisywać dane do przelewu tak długo i w taki sposób, ufając sobie, jak tylko mamy ochotę.

Reply