Diablo 3

Diablo 3

Diablo 3

Diablo III, to kontynuacja wydanej prawie 12 lat temu gry „Diablo II”. Jest to znakomity rpg wydany przez cenionego na całym świecie producenta gier, firmę Blizzard (twórca między innymi najpopularniejszego mmorpg na świecie „World of Warcraft”).

Na tę grę czekali chyba wszyscy, odliczając od początku roku dni do premiery. Czy było warto czekać 12 lat na kontynuację? Zdecydowanie tak!

Gra choć nie należy do najtańszych (aktualnie można ją dostać za około 160zł) warta jest każdego wydanego grosza. Od początku było wiadomo, że będzie to najlepszy tytuł 2012 roku i tak też się stało (co prawda do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, no ale nic nie jest w stanie już jej zagrozić). Seria Diablo jest jedną z tych gier, która jest w stanie przyciągnąć gracza na setki godzin (znane są przypadki, gdzie ludzie grali nawet po kilka dni bez przerwy).

Fabuła gry

Podobnie jak w poprzednich częściach, także i trzecia odsłona podzielona jest na 4 akty, na końcu których czeka na nas trudny boss do zabicia. Fabuła również nawiązuje do poprzednich części. W trójce znowu musimy uratować świat przed zapędami władców piekieł, na czele których stoi potężny Diablo. Do dyspozycji mamy 5 klas postaci (Czarodziej, Barbarzyńca, Mnich, Łowca Demonów i Szaman), które możemy wyexpić aż do 60 poziomu, każda z nich posiada unikatowe umiejętności i przedmioty.

Tryb multiplayer

Choć gra wydawana jest na płycie, nie jest to typowy single player. Owszem, możemy bawić się sami i samotnie pokonywać hordy potworów, jednak jeśli tylko zechcemy, to możemy grać razem z przyjaciółmi (maksymalnie do 4 osób na jednej mapie) co znacznie podnosi przyjemność z rozgrywki. Kolejnym nawiązaniem do poprzednich części są 4 poziomy trudności (normalny, koszmar, piekło i interno). Tak jak w poprzednich odsłonach, także i tutaj każdy z poziomów cechuje się coraz silniejszymi potworami, większą liczbą elitarnych potworów oraz lepszymi przedmiotami, które możemy zdobyć.

Jednak Diablo III, to nie tylko „odświeżony kotlet”, to także szereg nowych rozwiązań dostosowanych do aktualnych standardów, które znacznie podnoszą komfort rozgrywki.

Diablo 3Nowości w grze

Nowości, które zasługują na szczególną uwagę, to przede wszystkim:

  • nowa szata graficzna, żywsze kolory, bardziej efektowane animacje, a także interakcja z otoczeniem (spadające świeczniki, zawalające się ściany, mosty itp.),
  • dom aukcyjny, czyli miejsce, w którym gracze mogą handlować między sobą przedmiotami, a nawet złotem (to nie pomyłka, teraz gracz może legalnie sprzedawać zdobyte w grze złoto za prawdziwie pieniądze – pamiętać jednak należy, że od każdej transakcji Blizzard pobiera 15% prowizji),
  • PVP, czyli walki graczy między sobą – wprowadzenie pvp zostało trochę opóźnione w czasie i jak na razie nie można się nim jeszcze cieszyć, aczkolwiek z zapowiedzi wynika, że można spodziewać się prawdziwej rewolucji.

 

Diablo III gamplay

poniżej na filmie możecie zobaczyć na żywo jak wygląda gra

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=hbHLiInTLzw[/tube]

 

Podsumowanie

Diablo III jest grą, która spodoba się chyba każdemu. Jest to kultowy produkt posiadający miliony fanów na całym świecie, który zapewni wspaniałą zabawę przez setki godzin. Ponadto, biorąc pod uwagę możliwość sprzedaży złota w grze, bardzo łatwo jest odzyskać zainwestowane w kupno gry pieniądze. Wspaniała gra „za darmo”? Ja jestem jak najbardziej ZA!

Reply