PlayStation 4 – nowa generacja konsol do gier

ps4Aż siedem lat czekali fani PlayStation na zapowiedź nowej konsoli. Dnia 20 lutego 2013 roku w czasie konferencji firmy Sony, która miała miejsce w Nowym Jorku, wreszcie położono kres wszelkim domysłom – razem z PlayStation 4 wejście świata gier w nowy wymiar stanie się faktem!

Mimo że w czasie konferencji, ku zaskoczeniu zgromadzonych, nie pokazano samej konsoli, rozjaśniono wiele wątpliwości z nią związanych. PlayStation 4 będzie to urządzenie zupełnie nowe, rewolucyjne w stosunku do poprzednich konsoli firmy Sony. Umożliwi m.in. transmisje strumieniowe, da swoim użytkownikom możliwość korzystania z danych w chmurze obliczeniowej, a jego oprogramowanie będzie przypominało oprogramowanie komputera PC i bardzo ułatwi pracę także producentom gier.

Konferencja PlayStation 2013 zapowiadająca PS4

Na konferencji zebrani dziennikarze mogli zobaczyć trailery kilku pierwszych gier na PS4, a także poznali dane technologiczne samej konsoli, chociaż nie poznali jej wyglądu.

Podzespoły nowej konsoli przedstawione są poniżej:

ps4 specyfikacja

Nowością będzie też kontroler Dual Shok 4, posiadający panel dotykowy, znacznie ułatwiający komfort gier. Co ważne – na PS4 nie będzie można też grać w gry przeznaczone na PS3.

Dodatkowo PS4 będzie zintegrowane z serwisami społecznościowymi. Na kontrolerze znajduje się przycisk „SHARE”, umożliwiający udostępnianie przebiegu naszej rozrywki innym użytkownikom platformy. Możliwa będzie także transmisja z gry na żywo!

Kiedy PlayStation 4 pojawi się na rynku? W okolicach Świąt Bożego Narodzenia 2013. Dopiero wtedy najprawdopodobniej zobaczymy wygląd samej konsoli.

PlayStatnion 4 – video zapowiedzi

Konferencja PlayStation 2013, podczas której japońska firma SONY zaprezentowała swoją najnowszą konsolę PlayStation 4. Jej premiera odbędzie się pod koniec roku 2013.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=bksu_qocIfk[/tube]

 

Trailer z jazdy próbnej w jednej z gier na PS4.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=pBW6P5HWWmg[/tube]

 

Trailer gry Knack na PS4, zaprezentowany na konferencji zapowiadającej nową konsolę firmy Sony.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=uyCnkO8Bf4E[/tube]

 

Trailer gry inFamous: Second Son na PS4, zaprezentowany na konferencji zapowiadającej nową konsolę firmy Sony.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=mZlO3S3VZlE[/tube]

Reply