Efektowne tasowanie kart

karty do gry

Efektowne tasowanie kart

Podczas każdej gry w karty konieczne jest ich dobre przetasowanie. Można to zrobić ot tak po prostu lub też nauczyć się kilku prostych technik efektownego tasowania kart. W tym celu trzeba nabrać nieco wprawy, aby podczas gry zrobić to poprawnie, wręcz po mistrzowsku.

Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pozwolą opanować zręczne techniki tasowania kart. Podpowiadamy również, że najpewniej jest ćwiczyć na kartach plastikowych, które są sztywniejsze i znacznie lepiej się zachowują podczas przekładania czy tasowania. Ponadto, nie zniszczą się one tak szybko, jak zwykłe karty do gry.

Kiedy bierzemy do gry nową talię kart, musimy pamiętać o tym, że jest ona ułożona kolorami i kartami. Konieczne jest zatem ich dobre wymieszanie. W tym celu należy rozłożyć wszystkie karty indeksami do dołu na stole, po czym okrężnymi ruchami dokładnie je ze sobą wymieszać. Należy jednak uważać, aby żadna karta nie spadła ze stołu i gdzieś się nam nie zapodziała.

Kolejnym sposobem na przetasowanie kart jest ich przekładanie. Ta technika może służyć jedynie jako tasowanie uzupełniające, bowiem nie gwarantuje losowego ułożenia kart i dobrego ich wymieszania. Przekładanie wykonujemy w taki sposób, że część kart z góry przekładamy pod spód kart znajdujących się w dolnej części.

Techniki tasowania kart

Najprostszą techniką tasowania kart jest trzymanie całej talii za krawędzie w jednej ręce. Talię przytrzymujemy w pozycji bocznej palcami i lekko odgiętym na zewnątrz kciukiem. Palcami drugiej dłoni chwytamy część kart i poruszamy nimi w górę i w dół nad pozostałymi kartami. Przy każdym zetknięciu kart z tymi znajdującymi się w drugiej dłoni pozostawiamy ich niewielką część. Karty tasujemy do momentu, aż w dłoni poruszającej się w górę i w dół nie pozostanie nam żadna karta.

The Riffle Shuffle jest techniką najbardziej popularną tasowania kart i jednocześnie najczęściej wykonywaną, nawet w kasynach gry. Gwarantuje ona również doskonałe wymieszanie kart. Aby wykonać takie tasowanie, należy całą talię kart podzielić na dwie, mniej więcej równe części. Następnie te dwie mniejsze kupki kart układamy na stole w taki sposób, aby były one do siebie skierowane górnymi, wewnętrznymi rogami. Następnie na krawędziach kart układamy dłonie – palce wskazujące powinny przyciskać górne, zewnętrzne rogi kart obu stosów, a kciuki powinny podnosić rogi wewnętrzne i stopniowo opuszczać kolejne karty. Następnie nasuwamy na siebie wszystkie karty i wyrównujemy je krawędziami. Jeśli zrobimy to równomiernie w obu stosach, możemy mieć pewność, że karty będą dobrze przetasowane, a nasza technika z całą pewnością zrobi dobre wrażenie na innych graczach.

The Hindu Shuffle to następna technika efektownego tasowania kart. Całą talię trzymamy z jednej strony za krawędzie kciukiem i palcem środkowym. Drugą ręką ściągamy kolejno niewielkie partie kart używając do tego kciuka, palca środkowego i wskazującego. Czynność tę powtarzamy, aż do przełożenia całej talii do drugiej dłoni.

The Weave Shuffle polega na podzieleniu całej talii kart na dwa równe stosy. Następnie jedną część kart wkładamy krawędziami pomiędzy karty z drugiej części talii, ale niezbyt głęboko. Tak połączone karty chwytamy za krawędzie z jednej strony palcami jednej ręki, a z drugiej – kciukiem tej samej dłoni. Kiedy naciśniemy lekko na ich końce, karty powinny ulec przetasowaniu w formie kaskady.

Choć wszystkie te techniki efektownego tasowania kart mogą wyglądać skomplikowanie, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Jeśli będziesz wytrwale ćwiczyć, to bardzo szybko opanujesz każdą z tych metod. Takie tasowanie kart z całą pewnością będzie zwracało na siebie uwagę, bowiem nie każdy tak potrafi, a bez ćwiczeń nie da się opanować takich technik.

Reply