Pora na piknik

lodówka turystycznaWakacyjna pogoda sprzyja wyjazdom za miasto, wycieczkom rowerowym i innym formom spędzania wolnego czasu z najbliższymi. W taką podróż warto zabrać odrobinę jedzenia i schłodzonego picia. Utrzymanie odpowiedniej temperatury umożliwi nam lodówka turystyczna, o której dziś kilka słów.

Mamy do wyboru kilka modeli przenośnych lodówek turystycznych. Można kupić taką z wkładami chłodzącymi lub podłączaną do prądu. Tę drugą można ładować nawet w samochodzie.

Odpowiednie wymiary i szczelność

Najwygodniej korzysta się z lodówek o pojemności 20-35 litrów. Jeśli chcemy schłodzić tylko napoje, lepiej wybrać wąską, ale wysoką, by pomieściła 2-litrowe butelki. Do przechowywania jedzenia wybieramy większe, o pojemności 28-35 litrów.

Warto sprawdzić, czy zamknięcie jest szczelne. Gdy wieko lodówki dobrze przylega do jej ścianek, wewnątrz dłużej jest chłodno, a zimno utrzymuje się nawet do 12 godzin.

Warto pamiętać, że jeśli wybierzemy lodówkę na zamrażane wkłady, powinna być dobrze schłodzona, zanim włożymy jedzenie. Najlepiej kilkanaście minut wcześniej umieścić w niej woreczki z lodem. Następnie je wyjmujemy i wkładamy zimne napoje oraz jedzenie. Na koniec umieszczamy zamrożone wkłady żelowe. Kładziemy je na górze pod pokrywą, inaczej mogą nie spełnić swojego zadania. By niska temperatura utrzymywała się jak najdłużej, na każde 10 litów pojemności lodówki trzeba przeznaczyć jeden litrowy wkład.

Chłodziarka na prąd

Jeśli zdecydujemy się na lodówkę elektryczną, sprawdźmy, czy można ładować ją zarówno w domu, jak i w samochodzie. Powinna mieć wtyczkę podłączaną do gniazdka zapalniczki w aucie i zwykłą, do kontaktu. Dzięki temu można używać jej w podróży i na miejscu, np. w domku letniskowym.

Trzeba pamiętać, że taka lodówka nie powinna być przewożona w bagażniku, tylko w kabinie samochodu. Gdy zostawiamy auto na parkingu, sprawdzamy, czy nie świeci na nie słońce, bo wtedy chłodzi gorzej. Po wyłączeniu silnika auta lodówkę można zostawić włączoną do gniazdka samochodowego na około dwie godziny. Lepiej nie wydłużać tego czasu, ponieważ akumulator auta może się rozładować.

Do wyboru mamy kilka różnych modeli lodówek w zależności od zapotrzebowania. Te bardzo pojemne, powyżej 30 litrów pomieszczą całe jedzenie i napoje, najlepiej, jeśli były by zasilane przez gniazdko samochodowe.

Malutka lodówka (9 l) nada się na ciepłe, jak i chłodne dni. Ma miejsce tylko na butelki i na oddzielną komorę do robienia lodu.

Kosz chłodzący z kolei to idealne rozwiązanie nawet na rower, wieko zamykane jest na suwak, a w razie nieużywania łatwo można go złożyć.

Wakacje nadal trwają, warto więc spędzić odrobinę czasu z najbliższymi na łonie natury, ułatwiając sobie i umilając wypoczynek właśnie dzięki lodówce samochodowej :)

Reply