Dieta amerykańska

Dieta amerykańska

Dieta amerykańska

Na diecie amerykańskiej (której inna nazwa brzmi: „dieta hollywoodzka”, gdyż jest często stosowana przez celebrytów) można schudnąć nawet 7 kg w miesiąc, ale jej działanie nie kończy się na odchudzaniu, gdyż jej twórcy obiecują ponadto poprawę ogólnego stanu zdrowia i – co za tym idzie – wyglądu oraz samopoczucia.

Stopniowe zmniejszanie kalorii

Dieta ta dopuszcza dzienna dawkę energetyczną w liczbie maksymalnie 1500 kcal, ale dobra wiadomość jest taka, że osoby, które przed zastosowaniem diety spożywały ich znacznie więcej, nie muszą od razu jeść znacznie mniej, ponieważ ten sposób żywienia zakłada stopniowe zmniejszanie ilości przyjmowanych kalorii i stopniowe zmniejszanie wielkości porcji jedzenia. Optymalne tempo dokonywania tych zmian to zmniejszanie dziennej dawki o 200 kalorii w przeciągu każdego tygodnia.

Dieta amerykańskaBrak efektu jojo i pozytywny wpływ na wygląd

Kiedy zaś osiągnie się pożądaną wagę, należy, analogicznie, zmniejszać dzienną dawkę energetyczną, dzięki czemu ryzyko efektu jojo udaje się zminimalizować niemal do zera. Mimo więc iż tempo chudnięcia nie jest imponujące i na efekty trzeba jakiś czas poczekać, warto podjąć ten wysiłek, co na pewno się opłaci i nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia, a nawet więcej: ma dobroczynny wpływ na stan skóry włosów i paznokci. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres karmienia piersią.

Dieta amerykańska 5 dniowa lub 3 tygodniowa

Dieta amerykańska znana jest w dwóch opcjach. Pierwsza z nich zakłada stosowanie się do jej zasad w ciągu 5 dni, w ciągu których można schudnąć aż 5 kg, zaś druga, bardziej rozbudowana, gwarantuje stratę 7 kg w ciągu 3 tygodni. Nie trzeba chyba dodawać, która z tych opcji jest lepsza dla zdrowia, jednak pierwsza również nie powinna przynieść poważniejszych konsekwencji.

Dieta amerykańskaZasady diety

Podczas stosowania tej diety nie można jeść między innymi tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, tłustych mięs, wędlin i nabiału. Nie wolno również smażyć ani dusić z dodatkiem tłuszczu, choć duszenie bez dodatków jest dozwolone. Najbardziej polecane jest jednak gotowanie, grillowanie lub pieczenia potraw w folii. Jeśli chodzi o produkty żywnościowe, których zdecydowanie należy unikać podczas stosowania tego sposobu odżywiania, to są to przede wszystkim słodycze, a także wszelkie pokarmy zawierające biały cukier.

Należy również ograniczyć ilość spożywanej soli, mleko i jego przetwory – można sobie jedynie od czasu do czasu pozwolić na produkt mleczny o obniżonej zawartości tłuszczu. Do pokarmów zalecanych na tej diecie należą zaś produkty z pełnego ziarna, chude mięso (najlepiej drobiowe), chudy nabiał, ryby, otręby oraz drożdże. Tych produktów w codziennym menu nie może zabraknąć, by dieta była skuteczna i by organizm miał dostarczane wszystkie niezbędne mu substancje odżywcze.

Reply