Dieta nawet 6 kg w miesiąc

Dieta nawet 6 kg w miesiąc

Dieta nawet 6 kg w miesiąc

Osoby, które chcą sporo schudnąć w jak najkrótszym czasie, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że za najbardziej korzystne tempo tracenia na wadze specjaliści żywienia uważają 1 kg tygodniowo. Jeśli zatem ktoś chce zastosować dietę gwarantującą chudnięcie w szybszym tempie – tak jak w  tym przypadku: 6 kg na miesiąc – powinien wiedzieć, że nie jest to korzystne, dlatego diety takiej nie można stosować ani zbyt długo, ani też zbyt często jej powtarzać, ponieważ może to zaskutkować spustoszeniem organizmu.

Dieta z efektem jojo

Ponadto diety-cud wbrew pozorom nie są skuteczne jeśli chodzi o dłuższą perspektywę, bo mimo iż udaje się szybko i dużo schudnąć, to zbyt szybkie tempo sprawia, iż organizm chce równie szybko odrobić te straty – stąd popularny efekt jojo. Jeśli jednak dieta będzie stosowana racjonalnie, przez zalecany czas i po jej zaprzestaniu nadal będzie się przestrzegało zasad zdrowego żywienia, na pewno wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Dieta złożona z 2 etapów

Dieta zakładająca schudnięcie 6 kg w miesiąc składa się z 2 etapów. Pierwszy z nich trwa 2 tygodnie i ma na celu przyspieszenie przemiany materii, głównie jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. By zmobilizować układ trawienny do bardziej wytężonej pracy, trzeba dostarczać mu pokarmy bogate w białko, które działa także pozytywnie na samopoczucie, a to jest bardzo ważne  w przypadku restrykcyjnych diet, które często negatywnie oddziałują na nastrój. Ponadto menu powinno składać się z bogatych w błonnik warzyw i owoców, a ograniczyć należy tłuszcze.
Drugie etap również trwa 2 tygodnie. By w tym czasie jeszcze mocniej przyspieszyć przemianę materii, należy wprowadzać do menu węglowodany złożone. Trzeba spożywać duże ilości (oczywiście w granicach rozsądku – tyle, by zaspokoić głód) kaszy i pieczywa pełnoziarnistego.

Dieta nawet 6 kg w miesiącZasady diety

Co do ogólnych zasad, to przez cały czas trwania diety należy dużo pić. Większość diet zaleca wypijanie 2 litrów płynów dziennie, jednak tutaj jest to aż 2,5 litra, przy czym obok wody niegazowanej polecana jest także zielona herbata, która przyspiesza metabolizm, dlatego należy jej pić jak najwięcej. Ponadto należy jeść 5 lekkich posiłków dziennie, w równych odstępach czasu i jeść tylko tyle, by zaspokoić głód, nie wolno zaś się przejadać. By tego uniknąć, nie wolno posilać się podczas oglądania telewizji czy czytania, gdyż w ten sposób łatwo przegapić moment, gdy głód zostanie nasycony, zaś każdą nadwyżkę pokarmu organizm zmagazynuje w postaci tkanki tłuszczowej.

Efekty diety

Widać więc, że dieta ta nie jest wcale skomplikowana i nie zawiera żadnych udziwnień, a jedynie to, co każdy wie na temat odchudzania, tyle że naprawdę trzeba się o tych zasad stosować, jeśli chce się, by dieta była skuteczna. Uczciwie przestrzegana nie tylko pozwala szybko schudnąć, ale także poprawia samopoczucie i – jeśli tylko zmieniony sposób żywienia pociągnie za sobą zmianę w postaci zwiększonej aktywności fizycznej – pomaga pozbyć się cellulitu.

Reply