Dieta tropikalna

Dieta tropikalna

Dieta tropikalna

Dieta ta, jak wskazuje nazwa, składa się w znacznej mierze z owoców tropikalnych, a także z warzyw. Już w pierwszym tygodniu można stracić nawet 2 kg i zauważyć pozytywne skutki oddziaływania diety na stan skóry, włosów i paznokci oraz poprawę samopoczucia, ponieważ przyjmowane posiłki są nie tylko dietetyczne, ale także pomagają oczyścić organizm z toksyn.

Polecane owoce

Najbardziej polecane owoce to popularne awokado, kiwi i grejpfruty, ale jeśli ktoś ma dostęp to może też sięgnąć po te rzadziej spotykane: pitaja, chińską śliwkę, kiwano, mango czy granaty. Najbardziej polecane jest przy tym awokado, gdyż zawiera duże ilości zdrowego tłuszczu, dzięki czemu obniża we krwi poziom złego cholesterolu. Ponadto wymienione owoce zawierają ogromne ilości witamin, są zaś bardzo mało kaloryczne, dzięki czemu dostarczają organizmowi niezbędnych mu składników odżywczych, ale nie tuczą.

Dieta tropikalnaDieta bogata w błonnik

Dieta ta jest także bardzo bogata w błonnik, który usprawnia trawienie i oczyszcza organizm z ubocznych, zalegających w układzie pokarmowym produktów przemiany materii. Jest przy tym w pełni bezpieczna i bez obaw mogą ją stosować wszystkie dorosłe, zdrowe osoby. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią.

Ile trwa dieta tropikalna?

Optymalny czas stosowania diety tropikalnej wynosi od 1 do 3 tygodni, przy czym w razie niezadowalających efektów można ją powtarzać po odczekaniu 2 miesięcy. Podczas diety oprócz warzyw i owoców można także spożywać pieczywo pełnoziarniste i ryż. Należy zwracać uwagę na ilość spożywanych kalorii, gdyż dzienny bilans energetyczny nie powinien przekraczać 1000 kcal. Należy przyjmować duże ilości płynów. Najbardziej polecana jest oczywiście niegazowana woda mineralna, a także zielona herbata. Powinno się wypijać minimum 2 litry płynów dziennie, ale panuje tu zasada „im więcej, tym lepiej”.

Dieta tropikalnaDieta skuteczna, zdrowa i bezpieczna, ale…

Mimo iż dieta ta jest bardzo polecana, gdyż jest bezpieczna, skuteczna i zdrowa, to jednak trzeba przyznać, że nie nadaje się ona dla każdego. Największym problemem może być w jej przypadku brak dostępu do świeżych, egzotycznych owoców, zwłaszcza tych mniej popularnych, a trudno przez 3 tygodnie jeść jedynie kiwi i banany. Ponadto przygotowywanie posiłków z takich owoców wymaga sporo inwencji, a także czasu, na co nie każdy może sobie pozwolić, zwłaszcza jeśli doliczy się do tego jeszcze czas potrzebny na poszukiwanie w sklepach granatów czy papai.

Jeśli jednak ktoś nie ma problemu z dostępem do tego typu produktów, z pewnością będzie zadowolony, stosując tę dietę i obserwując jej postępujące szybko efekty.

Reply