Dieta Wall Street

Dieta Wall Street

Dieta Wall Street

Ten opracowany przez amerykańską dietetyczkę sposób żywienia skierowany jest do takich samych kobiet jak ona: dynamicznych, robiących karierę i z tego powodu niemających czasu na przygotowywanie posiłków i liczenie kalorii. Dieta ta jest bardzo popularna wśród właśnie takich osób i polecana jest wszystkim, którzy chcą schudnąć, nie wkładając w to zbyt wiele czasu, jaki zazwyczaj trzeba przeznaczyć na robienie zakupów czy gotowanie.

Plan opracowany specjalnie dla tych osób jest bardzo nieskomplikowany, ale mimo to skuteczny, a poza tym uwzględnia awaryjne sytuacje, w których może być problem z dietetycznym odżywianiem się, czyli na przykład podróże służbowe czy spotkania.

Program żywienia z Wall Street zawiera szereg ważnych wskazówek, stosowanie się do których nikomu nie powinno nastręczyć poważniejszych trudności, a efekty tego można zauważyć już w niedługim czasie.

Śniadanie – najważniejszy i obowiązkowy posiłek

Najważniejsze, od czego trzeba zacząć, to śniadanie, czyli posiłek obowiązkowy w ciągu dnia. Najlepiej, by był zjedzony jeszcze przed wyjściem z domu, ale można je też spożyć w pracy – najważniejsze jest, by w ogóle to zrobić, ponieważ jeśli organizm nie dostanie zastrzyku porannej energii, nie nadrobi już tego deficytu przez cały dzień, mimo iż będzie próbował, stąd niepohamowana ochota na coś słodkiego bądź nieopanowany głód. Dobrze jest po kilku godzinach zjeść drugie śniadanie. Nie musi być duże, wystarczy niewielki owoc czy mały kubeczek jogurtu, ale nie powinno się Dieta Wall Streetpomijać tej ważnej przekąski, gdyż ma duże znaczenie dla trawienia.

Lunch w pracy

Następnym posiłkiem powinien być lunch, który zazwyczaj również spożywa się w pracy. Najlepiej byłoby przynosić ze sobą gotowy posiłek, np. sałatkę z dodatkiem mięsa z kurczaka czy ryby, ale lekkostrawną, bez majonezu. Można również samemu przygotowywać zdrowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa czy przynosić zupę w termosie bądź słoiku jeśli jest możliwość podgrzania jej (ale niedoprawioną mąką). Lepiej unikać słodkich bułek czy gotowych, kupnych kanapek, które mogą zawierać majonez czy np. tłuste, złej jakości wędliny.

Kolacja w domu

Spożywane w domu kolacje można przyrządzać na przykład z gotowych mrożonych dań bądź na bazie mrożonych warzyw. Powinny być pożywne, ale nie bardzo kaloryczne, by nie obciążać żołądka na noc.

Dieta Wall StreetPrzede wszystkim warzywa!

Podczas posiłków zjadanych w restauracjach należy wybierać np. grillowane ryby czy mięso drobiowe, przy czym najwięcej mięsa na talerzu powinny zajmować warzywa. Nie wolno jeść gęstych, zawiesistych sosów, na przykład tych przygotowywanych na bazie śmietany, potraw smażonych ani bardzo tłustych. Najlepiej też jest zrezygnować z czerwonego mięsa.

Bankiet czy spotkanie koktajlowe powinno być poprzedzone lekkim posiłkiem, by potem nie zajadać głodu przystawkami, które, mimo iż są niewielkich rozmiarów, mogą być kaloryczne, głównie ze względu na zawarty w nich tłuszcz czy dodatki typu majonez. Ponadto jedząc takie niewielkie porcje, łatwo stracić umiar i można nawet sobie zaszkodzić. Należy przy tym pić dużo niegazowanej wody mineralnej, alkoholu zaś trzeba zdecydowanie unikać, można jedynie pozwolić sobie na przykład na 1 kieliszek wina.

Dieta Wall StreetEfekty diety Wall Street

Stosowanie się do tych wskazówek pozwala nie tylko stracić na wadze (choć raczej nie ma co liczyć na spektakularne efekty, chyba że ktoś do tej pory odżywiał się naprawdę bardzo źle i ta zmiana będzie dla niego ogromna), ale także poprawić swój wygląd, głównie jeśli chodzi o stan skóry, co jest wynikiem dostarczania do organizmu mniejszej ilości toksyn zawartych między innymi w tłustym mięsie i żywności wysoko przetworzonej. Szybko można również zauważyć poprawę samopoczucia, uspokojenie oraz większe ilości energii, co na pewno jest bardzo ważne w przypadku aktywnych zawodowo osób, które większość swojego czasu spędzają w pracy.

Reply