Dieta warzywna

Dieta warzywna

Dieta warzywna

Warzywa stanowią podstawę każdej zdrowej diety, nie tylko odchudzającej. Jeśli ktoś potrzebuje szybkiej regeneracji organizmu i zastrzyku energii, na przykład po zimie, może zafundować sobie dietę złożoną z samych warzyw, która zbawiennie działa na organizm, ale oczywiście pod warunkiem, że jest stosowana zgodnie z zasadami, nie wolno na przykład przekraczać zalecanego czasu jej stosowania, który wynosi 10 dni.

Dłuższe jej stosowanie może doprowadzić do poważnych niedoborów niektórych substancji w organizmie, co przyniesie skutek w postaci omdleń, a więc zupełnie odwrotny do zamierzonego. Dieta taka nie tylko oczyszcza i dodaje energii, ale także poprawia samopoczucie, wygląd i pozwala stracić parę nadprogramowych kilogramów.

Tylko warzywa

Podczas stosowania diety warzywnej je się wyłącznie warzywa. Zabronione są wszelkie mięsa, pieczywo, słodycze oraz używki. Dopiero po kilku dniach diety złożonej z samych warzyw można wprowadzać do jadłospisu niewielkie ilości jogurtu, maślaki oraz masła, zaś po kolejnych kilku dniach można zjeść nieco chudego mięsa oraz nie więcej niż 10 dkg pieczywa pełnoziarnistego.

Dieta warzywnaJedz do woli!

Mimo iż menu wydaje się nieco monotonne, nie będzie takie jeśli zadba się, by ciągle spożywać inne warzywa, a na rynku jest ich tak ogromny wybór, że na pewno nikomu nie zdążą się znudzić. Z tego powodu warto dietę tę stosować w okresie, kiedy jest dostęp do dużej ilości świeżych warzyw, czyli od wiosny do jesieni, zimą zaś należy wspomagać się mrożonkami, które nie są tak wartościowe i smaczne, choć również dają zadowalające efekty dietetyczne i oczyszczające. W dodatku na diecie tej warzywa można jeść do woli, tak by zaspokoić głód, nie ma więc obaw, że  będzie się odczuwać jego negatywne skutki w postaci osłabionej koncentracji, słabości czy bólów głowy.

Dieta warzywnaDieta warzywna nie dla każdego…

Wszystko to brzmi wspaniale, trzeba jednak zaznaczyć, że dieta ta nie nadaje się dla każdego. Problemy z wytrwaniem na niej mogą mieć zwłaszcza osoby, którym trudno wyobrazić sobie posiłek pozbawiony mięsa czy pieczywa, a trzeba przyznać, że nie jest łatwo jeść same warzywa, zwłaszcza  na początku diety, kiedy zmiana sposobu żywienia jest dość drastyczna.

Ponadto warzywa, mimo iż są bardzo bogate w witaminy i różnego rodzaju składniki odżywcze, to jednak nie dostarczają organizmowi absolutnie wszystkich niezbędnych mu substancji, dlatego też nie można jej stosować dłużej niż przepisowe 10 dni. U niektórych osób nawet w tym czasie zdarzają się skutki uboczne zbyt małych ilości przyjmowanych kalorii w postaci senności i braku energii, ale zazwyczaj mija to po 2-3 dniach.

Efekt jojo

Niestety jednak zła wiadomość jest taka, że stosunkowo często następstwem tej diety jest efekt jojo, dlatego trzeba się naprawdę mocno pilnować, by do tego nie dopuścić, co dla wielu osób może być bardziej kłopotliwe niż stosowanie samej diety.

Reply