Dieta wodna

Dieta wodna

Dieta wodna

Jest to jedna z bardziej kontrowersyjnych diet, mimo iż nie ma nic wspólnego z głodówką, ale najważniejsze na niej jest wypijanie dużych ilości wody, zaś to, co się spożywa, nie jest według jej twórców aż tak bardzo ważne jak ma to miejsce w przypadku innych diet.

Można spożywać bardzo urozmaicone posiłki, ponieważ jada się warzywa, owoce, ryby i mięso, ale najważniejsze jest, by codziennie pić jak najwięcej wody mineralnej, optymalnie jest to aż 8 litrów dziennie.

Duże ilości wody

Oczywiście na początku nie jest to możliwe, przynajmniej w większości przypadków, ale można na przykład codziennie zwiększać dawkę aż dojdzie się do 24 szklanek dziennie, a raczej w ciągu doby, gdyż w nocy też można, a nawet należy pić. Trzeba także pamiętać o pewnych zasadach, między innymi o tym, by nie pić zbyt dużo naraz, ale najlepiej co chwilę niewielkie porcje, a także nie robić zbyt długich przerw między jednym piciem a drugim. Zawsze więc trzeba mieć przy sobie wodę, co może być nieco kłopotliwe, tak samo jak częstotliwość wizyt w toalecie.

Dieta tłumi uczucie głodu i nie powoduje efektu jojo

Dobra strona tego jest taka, iż woda świetnie tłumi uczucie głodu, wypełniając żołądek i dając wrażenie sytości przynajmniej na jakiś czas. Ale korzyści z picia tak dużych ilości wody są jeszcze inne, między innymi przyspieszenie przemiany materii, wygładzenie i poprawa wyglądu skóry oraz lepsze samopoczucie. Ponadto twórcy diety zauważają, że praktycznie nie istnieje ryzyko pojawienia się Dieta wodnaefektu jojo.

Zalecenia diety wodnej

Wracając do zaleceń wodnej diety, nie powinno się jeść pieczywa jasnego oraz ziemniaków, a także  trzeba znacznie ograniczyć słodycze. Należy także wystrzegać się fast-foodów i potraw smażonych, zwłaszcza w głębokim tłuszczu. Poza tym można jeść wszystko inne, oczywiście z głową, a ponadto przed każdym posiłkiem należy wypijać minimum 3 szklanki wody, co powoduje, że żołądek nie jest całkiem pusty, zatem zje się znacznie mniej.

Reply