Domowe sposoby na drobne złośliwości losu

Domowe sposoby na drobne złośliwości losu

Domowe sposoby na drobne złośliwości losu

„Złośliwość rzeczy martwych” – tak czasem mruczysz sobie pod nosem, gdy właśnie skończyła się pasta do butów, a twoje obuwie wygląda tak, jakby było wyciągnięte ze śmietnika. Albo poplamiłaś sobie nową bluzkę, w której zaraz miałaś wyjść na bardzo ważne spotkanie.

Spokojnie, nie popadaj w panikę.  Rozejrzyj się dookoła. W domu masz wiele podręcznych przedmiotów uniwersalnego zastosowania, o których nawet nie zdawałaś sobie sprawy.

Pamiętaj, że pod ręką zawsze masz coś, co możesz wykorzystać jako zamiennik. Podpowiadamy, jakich produktów i przedmiotów można użyć, aby odnieść sukces!

Gdy nie masz pasty do butów

Zaraz musisz wychodzić i nie masz czasu na pastowanie butów? Nie ma problemu. Wystarczy, że użyjesz świeżej skórki pomarańczy. Przetrzyj wierzchnią powierzchnię buta jej wewnętrzną stroną, a nabiorą ładnego połysku – prawie jak ze sklepu. Przede wszystkim będą sprawiały wrażenie pięknie wypastowanych. Warto wykorzystać tę metodę zwłaszcza w sytuacjach, gdy czasu masz naprawdę niewiele.

Zamiast odplamiacza…

…idealnie sprawdzi się… sól! Świetnie poradzi sobie z większością plam, np. od czerwonego wina, potu czy krwi. Zaplamiony materiał zamocz w mocnym roztworze soli kuchennej (zastosuj proporcję 2 łyżek na litr zimnej wody) i pozostaw na dwie lub trzy godziny, w zależności od stopnia zabrudzenia. Następnie wypierz.

Nabłyszczacz do kwiatów

Lubisz, kiedy liście kwiatów pięknie lśnią, ale twój dotychczasowy nabłyszczacz właśnie się skończył? To nic. Użyj w tym celu skórki banana i uzyskasz taki efekt, jak po preparacie. Przetrzyj wewnętrzną stroną skórki banana liść kwiatka, a zobaczysz, jak na twoich oczach nabierze dorodniejszego wyglądu.

Aby kwiaty cięte na dłużej zachowały piękny wygląd…

Domowe sposoby na drobne złośliwości losu…potrzebny im będzie kwasek cytrynowy! Rocznica ślubu, a może urodziny? Okazji do dawania sobie kwiatów nie brakuje. Szkoda tylko, że czasami tak szybko więdną.

Ciekawą odżywką, która przedłuży im trwałość, będzie odrobina kwasku. W kwaśnym środowisku tak szybko nie namnażają się bakterie odpowiedzialne za więdnięcie. Poza tym roślina lepiej przyswaja substancje odżywcze zawarte w tkankach. Zastosuj proporcję 0,5 grama kwasku na litr wody. Zamieszaj w wazonie i wstaw kwiaty.

Na brzydki zapach z lodówki

Zamiast tradycyjnego pochłaniacza powietrza do lodówki z powodzeniem możesz zastosować węgiel drzewny, który wykazuje silne właściwości pochłaniania płynów, gazów oraz wszelkich zapachów, których w lodówce jest mnóstwo. Jeśli zostało ci kilka kawałków węgla po sezonie grillowym włóż je do małego pudełka lub innego naczynia i umieść na półce. Proste, prawda?

Do czego można wykorzystać szklaną butelkę?

Butelka świetnie zastąpi… wałek do ciasta! Wybierz solidną i mocną butelkę z grubego szkła. Idealnie sprawdzi się taka po winie. Usuń z niej etykietę, dokładnie umyj i posyp mąką, aby ciasto do niej nie przywierało. Pierogi, rogaliki czy bułeczki możesz z powodzeniem zrobić i bez wałka.

Domowe sposoby na drobne złośliwości losu

Reply