Gdy stres męczy Twoją rodzinę…

Stres

Stres

Stres aktywnie towarzyszy nam w ciągu całego życia. Nie ma skutecznych metod na uchronienie się przed nim. Jednak istnieją pewne programy, które uczą nas, jak nad nim panować.

Stres jest najczęściej wynikiem naszego myślenia. Często mówimy, że coś jest za trudne, nie damy sobie z tym rady, nie zdążymy itd. W ten sposób tworzy się poczucie bezradności w sytuacji, w jakiej zdarzyło nam się przebywać, który skutecznie paraliżuje jakąkolwiek aktywność z naszej strony. Z negatywnym nastawieniem stawiamy czoła problemom, z góry zakładając, że sobie nie poradzimy. I tak dzieje się faktycznie! Przykładanie zbytniej uwagi negatywnym emocjom powoduje nie rozwiązanie zadania. Dlatego należy drastycznie zmienić sposób myślenia, aby pozbyć się stresu!

Gdy stres uniemożliwia ci życie…

Żyjemy w coraz większym pędzie, wszystko wkoło szybko się zmienia, nie kończą się problemy… To sprawia, że stres daje nam o sobie znać niemal każdego dnia. W przypadku kobiet pośpiech w połączeniu z brakiem odpoczynku staje się jego główną przyczyną.

Od pań zazwyczaj wymaga się więcej, aby były dobrymi matkami, żonami, kochankami, a także pracownicami i szeregiem innych spraw, które my – jako kobiety – chcemy spełnić. Jednak na dłuższą metę te oczekiwania nas przerastają, co powoduje ciągłą frustrację i … stres!

Program walki ze stresem dla kobiet

Musisz przygotować swój organizm na walkę ze stresem! Naucz się reakcji na trudne sytuacje, relaksację i odreagowywanie negatywnych emocji.

Dbaj o ciało i duszę. Codziennie rano przeciągnij się na łóżku. Napnij wszystkie mięśnie i rozluźnij. Potem usiądź, wyprostuj nogi i dotknij dłońmi palców u stóp. Takie elementy podaje joga, by przygotować ciało do tego, co przyniesie nam nowy dzień. Wprawianie w ruch mięśni, ćwiczenia odprężające oraz sport pozwala wyrzucić z siebie stres, który de facto jest podstawą do walki z nim.

Naucz się oddychać przeponą. Myśl o sobie. Znajdź czas na odpoczynek, na plotki z koleżankami czy wyjście na zakupy. Nie pozwól, aby inni wykorzystywali cię. Nabierz pewności siebie, to na pewno pozwoli ci mocniej stąpać po ziemi.

 Stres u twojego partnera

Praca i problemy z własną tożsamością to główne przyczyny stresu u mężczyzn. To sprawia, że sytuacje stresowe są coraz częściej przenoszone na życie rodzinne. W domu partnerzy wyładowują zgromadzone w ciągu całego dnia napięcie, mogą być nawet agresywni, często sięgają po używki. Mężczyzna może zamknąć się w swoim świecie i uciec gdzieś daleko myślami od doczesności.

Jaki program walki ze stresem dla niego?

Najważniejsze to pozbyć się używek! Mężczyzna musi zwiększać swoje poczucie wartości, w czym kobieta może mu bardzo pomóc. Aktywność jest dobrym sposobem na rozładowanie napięcia. Mogą to być zarówno ćwiczenia na siłowni, jak i prace fizyczne w domu.

Rolą kobiety w tym przypadku powinno być wspieranie swojego małżonka. Szczera rozmowa, romantyczna kolacja, wspólne zabawy z dzieckiem czy rodzinne spacery sprawią, że facet poczuje, że ma wokół siebie wsparcie i kochające osoby!

Reply