Gdzie wybrać się na sylwestra?

Gdzie wybrać się na sylwestra?

Gdzie wybrać się na sylwestra?

Sylwester to impreza, na którą czekamy cały rok. Często już w okolicach wakacji zaczynamy planować, gdzie spędzimy ostatnie chwile odchodzącego w przeszłość roku, gdyż wiemy, że jeżeli szybko nie podejmiemy decyzji, możemy zostać na przysłowiowym lodzie, zwłaszcza, jeżeli chcemy bawić się w elitarnym lokalu w gronie najbliższych nam osób.

Możliwości i pomysłów na spędzenie wyjątkowego wieczoru sylwestrowego jest jednak na szczęście wiele – dzisiaj przedstawimy najciekawsze z nich.

Sylwester w lokalu

Lokal to jedna z częściej wybieranych opcji na sylwestrowy wieczór. Z reguły decyzję o rezerwacji miejsc należy podjąć ze sporym wyprzedzeniem, gdyż chętnych nie brakuje i obowiązuje tutaj zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, zwłaszcza jeżeli chodzi o bardziej elitarne lokale czy imprezy odbywające się rokrocznie, mające renomę i powszechnie uznawane za godne uwagi. Z reguły obowiązuje tutaj strój wieczorowy, i dotyczy to zarówno panów, jak i pań.

Nieco inaczej jest w przypadku imprez w klubach – tutaj strój jest dowolny, z reguły jeszcze kilka dni przed sylwestrem możliwe jest kupienie biletu czy wejściówki, jednak na tę opcję decyduje się mniejsza liczba osób – przede wszystkim zaś ludzie młodzi.

Domówka

To kolejna z opcji ciesząca się sporym powodzeniem. Decyzję o jej zorganizowaniu można podjąć spontanicznie w ostatniej chwili i konieczne jest tylko znalezienie odpowiedniego miejsca… i grupy osób chętnych do zabawy, chociaż to ostatnie zadanie nie powinno być dużym problemem.

Sylwester pod chmurką

Gdzie wybrać się na sylwestra?Ogromna liczba osób wybiera się w sylwestrowy wieczór na imprezę organizowaną przez władze swojego miasta, z reguły na rynku. To świetna okazja do dobrej zabawy z osobami bliskimi, jednak można zdecydować się na tę opcję również wtedy, kiedy zupełnie nie mamy planów na sylwestra i nie mamy żadnego towarzystwa. Sylwester pod chmurką jest bowiem okazją do poznania nowych ludzi, a także posłuchania muzyki i przeżycia „zbiorowej ekscytacji” przy odliczaniu do północy. Takie miejsce na spędzanie sylwestra sprawdzi się przede wszystkim przy sprzyjającej aurze. W przypadku siarczystego mrozu, śnieżycy czy innych anomalii pogodowych lepiej zastanowić się, czy nie lepiej zostać w domu… bo szkoda rozpoczynać Nowy Rok z paskudnym przeziębieniem. Co więcej, imprezy w miejscach publicznych, w czasie których pojawia się alkohol (z reguły każdy ma przy sobie co najmniej szampana, nawet jeżeli oficjalnie posiadanie napojów z procentami jest zakazane), mogą mieć nieprzewidziany przebieg, m.in. związany z używaniem przez zgromadzonych fajerwerków i petard – dlatego należy także taką ewentualność wziąć pod uwagę.

Sylwestrowy wyjazd

Sporo osób decyduje się także na sylwestrową wycieczkę – albo do jakiegoś zimowiska, np. do Zakopanego czy w Bieszczady, albo w zupełnie przeciwnym kierunku – do miejsc, gdzie w Nowy Rok można wygrzewać się na plaży. Na tego typu wyjazd trzeba mieć jednak odpowiednie fundusze – w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku ceny biletów, a także pokojów hotelowych idą w górę…

Domowe zacisze

Alternatywą dla sylwestrowych wypadów, wyjazdów i imprez jest spędzenie tego wieczoru w domowym zaciszu, przed telewizorem, z książką w ręku lub… z ukochaną osobą u boku. Wcale nie musi to być jednak wieczór zmarnowany czy nudny – wręcz przeciwnie, pomysłów na Sylwestra w gronie rodzinnym jest mnóstwo… ale to już temat na oddzielny artykuł :)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Reply