Moda sylwestrowa – czyli jak się ubrać na Sylwestra?

Moda sylwestrowa

Moda sylwestrowa – czyli jak się ubrać na Sylwestra?

Noc sylwestrowa to jedyna taka noc w roku, gdy każdy z nas żegna stary rok i świętuje wejście w nowy. Zanim jednak nastąpi ten wyczekiwany przez nas wszystkich moment stajemy przed wieloma dylematami, jednym z nich jest oczywiście kreacja sylwestrowa, makijaż i fryzura.

Problem ten dotyczy głównie pań, które chcą wyglądać olśniewająco i wyjątkowo tej nocy. Przede wszystkim należy pamiętać, że nasz ubiór musi pasować do imprezy na jaką się wybieramy. Inaczej ubierzemy się na domówkę u przyjaciół, a inaczej na wielki bal sylwestrowy.

Bal sylwestrowy

Jeśli wybierasz się na bal sylwestrowy do ekskluzywnej restauracji lub hotelu musisz wiedzieć, że twój strój musi spełnić wymogi danego lokalu. Najlepiej sprawdzają się tutaj eleganckie suknie wieczorowe. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać suknię pasującą do naszej sylwetki, a jednocześnie zgodną z aktualną modą sylwestrową. Oprócz sukni ważne są też dodatki takie jak buty, torebka, biżuteria czy pasek, które dodadzą wyrazu naszej kreacji i idealnie ją uzupełnią.

Ponadczasowa klasyka

Osoby lubiące klasykę i bojące się odważnych eksperymentów mogą postawić na czarną suknię, która jest niezastąpiona. Aby ożywić czerń można dobrać błyszczącą torebkę, biżuterię czy też buty, co sprawi, że nasza kreacja nie będzie wyglądać smutno.

sylwesterCoś dla odważnych

Kobiety, które nie boją się odważnych kolorów mogą wybrać srebrną, złotą, czerwoną lub też inną suknię w intensywnym kolorze, który właśnie jest modny. Fason sukni dobieramy wedle gustu, ale też pamiętamy by pasował on do naszej sylwetki, jeśli np. uważasz, że masz zbyt szerokie ramiona, nie zakładaj sukienki, która jeszcze bardziej je wyeksponuje. Najważniejsze jest to, żeby suknia była elegancka, nie za bardzo wyzywająca, dobrana z gustem i by doskonale współgrała ze strojem partnera.

Garnitur czy smoking?

Nie możemy też zapomnieć o mężczyznach, którzy przecież podobnie jak kobiety chcą tej nocy wyglądać elegancko i dobrze prezentować się przy swojej partnerce. Warto wybrać garnitur, który jest aktualnie modny. Ulubiony, stary garnitur, który sprawdzał się na wszystkich rodzinnych imprezach może niezbyt dobrze wyglądać podczas eleganckiego balu. W Sylwestrową noc panowie jeśli tylko mają ochotę mogą założyć elegancki smoking. Dobrze jest zadbać, aby dodatki pasowały do koloru sukienki partnerki, może to być np. krawat w kolorze sukni. Uroku dodadzą dobrze dobrane do garnituru spinki i nienaganne buty, które muszą pasować do kroju spodni. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni czy nasz strój jest właściwy, możemy poradzić się osób znających się na modzie i wizerunku.

Moda sylwestrowaW klubie lub na domówce

Jeśli natomiast na sylwestrową imprezę wybierasz się do klubu, dyskoteki czy domówkę do przyjaciół twoja kreacja nie musi być tak oficjalna. Tutaj możesz pozwolić sobie na więcej luzu. Ważne jest jednak, by czuć się dobrze i wyjątkowo tej nocy. Kobiety mogą wybrać różnego rodzaju suknie, sukienki czy gorsety. Mogą to być zarówno suknie długie, do kolan jak i sukienki mini. Do gorsetu można dobrać spódniczkę lub obcisłe spodnie z atłasu. Na tego typu imprezach można bardziej zaszaleć, pozwolić sobie na więcej błyskotek czy brokatu. Tutaj liczy się wszystko to, co przykuwa uwagę.

Sylwester pod chmurką

Jeśli zaś chcesz spędzić zabawę sylwestrową na świeżym powietrzu i nie możesz zbytnio zaszaleć z kreacją, gdyż w tym przypadku liczy się przede wszystkim ciepły ubiór, warto postawić na dodatki!

sylwesterWszelkiego rodzaju ozdoby na głowę, kolczyki, a nawet sylwestrowe makijaże twarzy są tutaj mile widziane i na pewno sprawią, że poczujemy sylwestrowy klimat!

One Response

  1. Ewelina

Reply