Idealny manicure

Najlepszą metodą na utrzymane pięknych paznokci jest oczywiście korzystanie z usług profesjonalnej kosmetyczki bądź manikiurzystki, która posiada przyrządy służące do nadawania paznokciom pięknego wyglądu.

Manicure w domu

Jednak mimo tego, że większość kobiet nie posiada w domu takiego samego sprzętu, również może sobie poprawnie wystylizować paznokcie, szczególnie jeśli nie ma dostępu do kosmetyczki czy po prostu nie chce korzystać z jej usług. Podstawową sprawą jest wymoczenie paznokci w wodzie z płatkami mydlanymi, co zmiękcza skórki wokół paznokci oraz samą płytkę, dzięki czemu łatwiej będzie nadać jej odpowiedni kształt. W tym celu po osuszeniu paznokci należy opiłować je szklanym bądź papierowym pilniczkiem, piłując tylko w jedną stronę, by paznokcie się nie zadzierały. Następnie trzeba odsunąć skórki.

Najlepiej jest zrobić to specjalną szpatułką lub drewnianym patyczkiem, na przykład z drzewa pomarańczowego, który można dostać w niemalże każdej drogerii. Można także zakupić specjalne cążki do wycinania skórek, jednak jeśli ktoś nie ma doświadczenia, lepiej nie robić tego samodzielnie, bo można sobie wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Narzędziem takim łatwo jest się skaleczyć, a poza tym, jeśli skórki zostaną wycięte nieprawidłowo, na przykład zbyt głęboko, będę odrastać jeszcze mocniej. Na koniec należy wypolerować paznokcie specjalną polerką bądź też nałożyć na nie preparat wygładzający płytkę paznokciową.

Trzeba przy tym pamiętać, by nie polerować zbyt mocno i najlepiej robić to tylko w tych miejscach, gdzie paznokieć tego potrzebuje, czyli w jego górnej części jeśli dolna była polerowana przy okazji poprzedniego manicure’u. Mocne polerowanie sprawia bowiem, że płytka staje się cieńsza, a przez to słabsza i bardziej podatna na złamanie. Ostatni etap stanowi pomalowanie paznokci wybranym lakierem bądź odżywką. Jeśli ma to być lakier, trzeba nałożyć najpierw podkład w postaci bezbarwnej bazy, który zapobiegnie żółknięciu paznokci pod wpływem lakieru. Jest to konieczne, zwłaszcza jeśli lakiery nie są najlepszej jakości i mają mocno nasycone barwy, ponieważ w takim przypadku paznokcie mogą nie tylko nieestetycznie zżółknąć, ale nawet przejąć barwę lakieru w postaci na przykład granatowych czy czarnych smug.

Reply