Wiedźmin 2 – najlepsza polska gra w historii

Wiedźmin 2

Wiedźmin 2

Minął już prawie rok od premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, wyprodukowanej przez CD Projekt. Gry, która osiągnęła olbrzymi sukces, została uznana jedną z najlepszych gier komputerowych 2011 roku i na zawsze zrewolucjonizowała polski rynek cyfrowej rozrywki. A co najważniejsze pokazała, że Polacy potrafią robić gry komputerowe.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to kontynuacja gry Wiedźmin, tego samego producenta, która także odniosła spory sukces. Słowo „kontynuacja” ma tutaj znaczenie dosłowne, bowiem akcja Wiedźmina 2 toczy się bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części gry. Gracz ponownie wciela się w postać słynnego Geralta z Rivii, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego i bierze udział w pościgu za tytułowym Zabójcą Królów.

Złożona fabuła, piękna grafika, innowacyjny system walki

Fabuła jest bez wątpienia jednym z największych atutów drugiej części Wiedźmina. I nic dziwnego – w końcu twórcy bazowali na genialnych książkach Andrzeja Sapkowskiego. Fani autora z pewnością zostali mile zaskoczeni, bowiem w grze jest mnóstwo odniesień do wydarzeń z książek. Zresztą, obie części Wiedźmina są nieoficjalną kontynuacją sagi.

Co ważne, ciekawa fabuła otrzymała w Wiedźminie 2 rewelacyjną oprawę graficzną. Nie ma co ukrywać, że Zabójcy Królów to nie tylko jedna z najlepszych, ale także jedna z najpiękniejszych gier zeszłego roku. Lokacje, choć nie są jakoś wyjątkowo rozbudowane, prezentują się naprawdę wspaniale. Są też zróżnicowane – gracz może odwiedzić m.in. żyjący własnym życiem las, wojskowy obóz czy ruiny miasta czarodziejów.

Na wyróżnienie zasługuje też system walki zastosowany w Wiedźminie 2, który można śmiało uznać za innowacyjny. Walka składa się z wielu różnych elementów, takich jak:

  • Bezpośrednia walka mieczem srebrnym lub stalowym
  • Bloki i kontrataki
  • Uniki i ciosy w plecy
  • Znaki, czyli wiedźmińska magia
  • Petardy, zadające obszarowe obrażenia z dystansu
  • Pułapki, w które można złapać wrogów
  • Sztylety, będące formą walki na odległość

Gracz ma więc z czego wybierać, a taktyka walki może być naprawdę bardzo różna.

Co dalej z Wiedźminem?

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów sprzedał się w nakładzie 1,1 miliona egzemplarzy i wiadomo już, że będzie rozwijany. Całkiem niedawno miała miejsca premiera rozszerzenia 2.0 na PC. Za półtora miesiąca do sklepów ma trafić wersja na Xbox’a 360. Twórcy o Wiedźminie cały czas więc pamiętają i… już myślą o części trzeciej.

Wiedźmin 3 ma się ukazać w roku 2014 lub 2015. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać i mieć nadzieję, że gra przebije dwie wcześniejsze części.

Reply