Jak obciąć grzywkę?

grzywka

Jak obciąć grzywkę?

Grzywka to dobry pomysł, gdy chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie i znudziła ci się twoja fryzura. Wiosna to czas, gdy wiele z nas decyduje się na zmiany, lubimy zmienić coś w swoim wyglądzie. Wiosną wszystko budzi się do życia, wygląda świeżo i radośnie. Grzywka sprawa, że wygląda się uroczo, bardziej dziewczęco, a przede wszystkim dużo młodziej!

 

Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, sprawdź jaka grzywka najbardziej pasuje do twojego kształtu twarzy, żebyś nie była potem rozczarowana zmianą.

Owalna twarz

Dobrze z grzywką i bez!

Proporcjonalna budowa twarzy, wydłużony podbródek i wysokie czoło pozwala na różny wybór fryzur, zarówno tych z grzywką jak i bez. Dobrym pomysłem jest takie strzyżenie, które pozwoli na szybką zmianę fryzury, tak byś w zależności od okazji mogła mieć odkryte lub przysłonięte czoło.

Podstawą fryzury jest strzyżenie asymetrycznej grzywki. wtedy, gdy znudzi ci się grzywka możesz bez problemu odsłonić czoło.

Trójkątna twarz

Tylko puszysta grzywka!

Wąski wystający podbródek, szeroka górna część twarzy to główne cechy twarzy trójkątnej. Musisz wybrać fryzurę, dzięki której wyrównasz proporcje twarzy. Przy dłuższych włosach możesz postawić na długą grzywkę, która zasłoni szerokie czoło. Jeżeli nie masz ochoty na grzywkę, wybierz fryzurę, która optycznie poszerzysz wąską brodę.

Delikatne loki to znakomity pomysł, dobrze maskuje trójkątny kształt twarzy. Idealnie pasuje do nich puszysta, kręcona grzywka sięgająca aż do brwi.

Włosy sięgające do brody powodują, że dolna wąska część twarzy optycznie wydaje się szersza. W takim przypadku grzywka nie będzie potrzebna. Aby fryzura ładnie się układała zrób z boku przedziałek.

Okrągła twarz

Tylko długa grzywka!

Pełne policzki, niskie czoło, okrągła broda to cechy charakterystyczne tego typu twarzy. Aby twarz nie wyglądała jak pyza, wybieraj fryzury, które ją wyszczuplą. Efekt taki zyskasz dzięki przedłużonej grzywce okalającej część twarzy. Jeżeli nie chcesz grzywki, postaw na gładką fryzurę zaczesaną na policzki.

Nie obcinaj grzywki na tzw. pazia! Przedziałek rób z boku. Wydziel z kosmyków okalających twarz długą, cieniowaną grzywę i układaj ją na okrągłej szczotce tak, żeby włosy opadały lekko na oczy. To wydłuży twoją okrągłą twarz.

Jeżeli nie chcesz mieć grzywki, fryzura typu bob będzie dla ciebie najlepsza. Zamiast grzywki okrągłą twarz optycznie wydłużą gładkie włosy, częściowo nachodzące na policzki. Pamiętaj jednak, aby nie ścinać włosów zbyt krótko, powinny sięgać do brody.

Kwadratowa twarz

Najlepiej z grzywką!

Szerokie szczęka, szerokie czoło i wyraźne kości policzkowe to cechy kwadratowej twarzy. Najlepsze jest więc strzyżenie lub fryzura, która złagodzi mocne rysy i wysmukli twarz. Tutaj bez dwóch zdań najlepsza jest fryzura z grzywką, która pozwoli ukryć czoło.

Jeżeli chcesz mieć krótką fryzurę, powinnaś mocno wycieniować grzywkę. Grzywkę układaj za pomocą płaskiej szczotki tak, żeby kosmyki układały się na bok. Cała fryzura, tak jak grzywka, powinna być wycieniowana.

Reply