Jak zregenerować i wzmocnić włosy, aby zyskały gęstość i kusiły swym blaskiem?

Słońce, twarda woda, niewłaściwie skomponowane składniki do pielęgnacji włosów potrafią skutecznie zniszczyć włosy, które jak wiadomo, są symbolem kobiecości wielu kobiet.

W przywracaniu naturalnej równowagi warto zacząć od zabiegów regeneracyjnych, które powinny trwać około 2-3 tygodnie. Po skończonych seansie powinny zostać skrócone. Na końcach i w połowie ich długości włosy niszczą się najbardziej. Kolejnym krokiem w drodze do pięknych włosów powinny być profesjonalne odżywki dostępne w salonach fryzjerskich. Te preparaty należy umiejętnie stosować. Co to znaczy? To znaczy, że nie nakładamy odżywki na mokre włosy, gdzie łuski są napęczniałe, a jedynie na lekko osuszone ręcznikiem. A przed umyciem warto skłonić się do starych, jakże niezawodnych metod. Jednym z nich są oleje roślinne zawarte m.in. w oliwie z oliwek, który dogłębnie wnika w strukturę włosa.

Nakładamy je na te partie włosów, które są najbardziej zniszczone. Taki zabieg warto powtarzać co trzecie mycie. Równie skutecznym sposobem jest olejek rycynowy. Przed jego aplikacją należy go delikatnie podgrzać do temperatury około 38 stopni Celsjusza. Nakładamy go na całe pasma włosów oraz skórę głowy. Zawarte w nim składniki pobudzają wzrost włosów, tym samym wpływają na ich zagęszczenie.  Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów kierujmy się ich składem. Optymalnie, jeśli zawierają keratynę, pantenol i witaminy. Najlepiej kupować preparaty z tej samej linii, ponieważ poszczególne kosmetyki wzajemnie się uzupełniają.

Oprócz tego, zwróćmy uwagę na przeznaczenie preparatów. Do włosów cienkich i delikatnych najlepsze są szampony nawilżające, lekkie odżywki do spłukiwania i olejki w sprayu, gdyż nie obciążają pasm. Z kolei włosy grube mają naturalną tendencję do puszenia, więc aby temu zapobiec wybierajmy odżywki bez spłukiwania oraz olejki o gęstej konsystencji fluidu. Szerokim łukiem omijajmy półki z lakierami i piankami do włosów, które zawierają alkohol. W to miejsce zaopatrzmy się w specjalne preparaty, których zadaniem jest odbicie włosów od ich nasady i… cieszmy się pięknem włosów oraz wspaniałą fryzurą!

Reply