Jak odmłodzić skórę twarzy nocą?

pielęgnacja skóry dostosowana do wieku

Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana do naszego wieku.

Po 30. roku życia nasza skóra zaczyna się starzeć, pojawiają się pierwsze zmarszczki i nieuchronnie  rozpoczyna się proces zmian. Warto zastosować odpowiedni krem do twarzy na noc, który usunie toksyny, dotleni i naprawi uszkodzenia.

Trzeba go jedynie odpowiednio dopasować do wieku. Jak to zrobić? Zapraszam na garść porad!

Potrzeby skóry po 30. roku życia

Gdy śpimy, komórki skóry odnawiają się trzy razy szybciej niż w ciągu dnia. Produkują również więcej kolagenu. Z wiekiem niestety te procesy zaczynają przebiegać wolniej, ale można je nieco usprawnić.

Po trzydziestce przyda się kosmetyk z witaminami A i E, retinolem lub koenzymem Q10. Te składniki pomagają zwalczyć pierwsze zmarszczki i zapobiegają kolejnym. W nocy działają skuteczniej, bo od północy do 5 rano skóra przeprowadza precyzyjną regenerację. Między 1:00 a 2:00 jest najbardziej ukrwiona i lepiej przyswaja składniki kremu, godzinę później lekko podnosi się temperatura ciała, a tkanki są lepiej dotlenione i elastyczniejsze. Między 4:00 a 5:00 w organizmie rośnie poziom hormonu wzrostu, który przyspiesza odnowę komórek. Gdy więc na noc użyjemy dobrego kremu, rano budzimy się z gładka i wypoczętą cerą. 

Potrzeby skóry po 40. roku życia

Nocą również nasza skóra odpoczywa od stresu. Napięte rysy łagodnieją, rozluźniają się drobne zmarszczki mimiczne w kącikach oczu, a marsowe czoło staje się gładsze.

Niestety, z wiekiem nasza twarz po przebudzeniu nie wygląda już na tak wypoczętą, ponieważ komórki skóry nie mają odpowiednio wiele mocy, by zreperować szkody powstałe w ciągu dnia. Dlatego po czterdziestce widać wszystkie nasze grymasy na twarzy w wersji jakby utrwalonej. Warto wtedy sięgnąć po silniejsze i aktywniejsze preparaty na noc, które pobudzą skórę  do odnowy. Powinny zawierać więcej substancji odżywczych oraz wygładzających zmarszczki, np. kwas hialuronowy. Dobrze powinny się również sprawdzić liftingujące kremy z kolagenem, które zapewniają skórze sprężystość.

Preparaty przeciwzmarszczkowe na noc są coraz lżejsze. Nie trzeba się więc obawiać, że posmarowana nimi twarz przyklei się do poduszki.

Potrzeby skóry po 50. roku życia

Po pięćdziesiątce sen jest krótszy i płytszy, dlatego też nie zbudzimy się tak wypoczęte, jak kiedyś. Na dodatek spada poziom kobiecych  hormonów, zwłaszcza estrogenu. To on do tej pory zapewniał skórze młody wygląd, dobre nawilżanie i gładkość. Teraz podczas snu komórki skóry odnawiają się kilka razy wolniej. Po 50. urodzinach warto więc używać kremów z fitoestrogenami. Działają przeciwrodnikowo i silnie ujędrniają skórę. Dobrze sprawdzą się również kremy zawierające olejki, które zapobiegają przesuszaniu się cery. Trzeba jednak pamiętać, że żaden kosmetyk nie działa po jednym zastosowaniu. Po około miesiącu można zauważyć, że powierzchnia skóry jest gładsza, a zmarszczki mniej widoczne.

Potrzeby skóry po 60. roku życia

Skóra sześćdziesięciolatki jest dużo cieńsza i mniej elastyczna. Potrzebuje więc silnie skoncentrowanego kremu, który ją odżywi, nawilży i poprawi owal twarzy. 

Warto sięgać wtedy po kosmetyki odbudowujące z aminokwasami i ceramidami. Pomagają naprawić i wzmocnić rusztowanie skóry, czyli strukturę kolagenu. W efekcie staje się ona jędrniejsza. W wielu kremach dla sześćdziesięciolatek znajdują się też proteiny soi, które silnie nawilżają i wygładzają cerę.

Wielką nowością i hitem jest olejek arganowy. Ten składnik zapobiega utracie nawilżenia. Podczas nakładania kremów na noc nie możemy zapomnieć o szyi i dekolcie. Tam skóra najszybciej  wysusza się i starzeje.

Kobieta w każdym wieku znajdzie krem odpowiedni dla swojej cery. Wystarczy zapytać w drogerii czy aptece.

Reply