Jak określić kształt swojej twarzy?

Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniej fryzury, a nie wiesz od czego zacząć to świetnie trafiłaś. Otóż podstawą jest dobre określenie kształtu Twojej twarzy, ponieważ w ten sposób będziesz mogła dopasować długość i odpowiednie ułożenie włosów. Znajomość kształtu twarzy pomaga również w wyborze odpowiedniego makijażu zatem nie masz nad czym dłużej się zastanawiać, przeczytaj artykuł do końca, postępuj zgodnie ze wskazówkami i rozwiej swoje wątpliwości. Kolor zależy przede wszystkim od Twoich upodobań, zatem w tej kwestii ogranicza Ci jedynie Twoja wyobraźnia. Aby poznać kształt swojej twarzy przygotuj sobie: lustro, kartkę papieru, coś do pisania i metr krawiecki.

1. Najlepszym miejscem na wykonanie pomiaru twarzy jest łazienka, ponieważ jest tam lustro i dobre oświetlenie, zatem weź tam ze sobą wszystkie przygotowane przedmioty.


2.Mierzenie zacznij od górnej części kości policzkowych. Punktem początkowym, od którego zaczniesz mierzenie jest zewnętrzny kącik prawego oka. Następnie poprowadź metr krawiecki do zewnętrznego kącika lewego oka, pamiętaj aby taśma miernicza znajdowała się powyżej kości policzkowych. Zapisz otrzymany wymiar.


3.Następnym krokiem jest zmierzenie długości linii żuchwy. Metr krawiecki przyłóż tuż pod prawym uchem u podstawy szczęki. Taśmę mierniczą poprowadź do połowy podbródka. Otrzymany wymiar pomnóż przez 2 i zapisz na kartce.


4.Teraz zajmiemy się pomiarem czoła. Początkiem pomiaru będzie punkt między końcem prawej brwi a linią włosów. Poprowadź taśmę to tego samego punktu po lewej stronie. Zapisz otrzymany pomiar.


5.Ostatnim krokiem jest zmierzenie długości twarzy. Początkowym punktem pomiaru będzie linia włosów, następnie poprowadź metr w dół twarzy, ponad nosem, aż do czubka brody. Zapisz pomiar.

Jeśli chcesz wiedzieć jaki kształt twarzy posiadasz i jaka fryzura będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza zaglądnij TU.

 

Reply