Jak pozbyć się przebarwień z paznokci?

przebarwione paznokcie

Jak pozbyć się przebarwień z paznokci?

Jeśli jesteś miłośniczką kolorowych lakierów do paznokci, z pewnością często borykasz się z pożółkniętymi, przebarwionymi paznokciami.

Jest to efekt zupełnie normalny, jednak z pewnością nie jest przez nas pożądany. Poniżej przedstawimy wam dwa bardzo proste i co najważniejsze skuteczne sposoby walki z pożółkłą płytką paznokcia.

Sposób pierwszy

Bardzo prostym w wykonaniu sposobem jest zrobienie pasty wybielającej do paznokci we własnej łazience. Sposób ten sprawdzi się w nagłych sytuacjach, gdyż wszystkie składniki każda z nas powinna mieć w domu.

Będziemy potrzebować sody oczyszczonej, wody utlenionej oraz zwykłej szczoteczki do zębów bądź paznokci. Trzy łyżeczki sody oczyszczonej musimy pomieszać z jedną łyżeczką wody utlenionej. Dwa produkty mieszamy do czasu aż osiągniemy wybielacz o konsystencji pasty do zębów. Przed zabiegiem wybielania konieczne jest dobre przygotowanie paznokci: trzeba je dokładnie wypolerować specjalnie do tego przeznaczoną polerką (nigdy zwykłym pilnikiem!). Zrobioną przez nas pastę nakładamy na paznokcie szczoteczką i pozostawiamy na około 3 minuty. Po tym czasie spłukujemy dłonie letnią wodą.

Sposób drugi

Gdy mamy trochę więcej czasu możemy użyć tych samych składników, lecz w trochę inny sposób. Mianowicie wykonujemy dla naszych paznokci kąpiel wodną. W tym celu przygotowujemy pół szklanki wody (około 100 ml) , cztery łyżki stołowe sody oczyszczonej i 2 łyżki stołowe wody utlenionej. Będzie nam potrzebna również niewielka miseczka, do której wlewamy wodę, następnie dodajemy do niej pozostałe składniki. W takiej miksturze należy moczyć paznokcie około 10 minut. Pamiętamy, że w tym przypadku również musimy użyć polerki.

Reply