Jak przeżyć ze sobą i nie zwariować?

recepta na związek

Jak przeżyć ze sobą i nie zwariować?

Niejeden raz oglądamy zdjęcia sędziwych staruszków, którzy świętują swoje 50-lecie ślubu, i zawsze wtedy myślimy, że to przepiękne wydarzenie. Jak sprawić i co zrobić, żeby przeżyć ze swoją drugą połówką 50 lat i nie zwariować? Czy jest to możliwe?

Kilka wskazówek w tym zakresie przygotowaliśmy dla was dzisiaj. Zapraszamy do lektury!

Jak się odnaleźć w nowym związku?

Zakochać się jest łatwo, ale znaleźć tę jedyną osobę na całe życie – już nieco trudniej. Czasem zdarza się, że znajdujemy się w szkole średniej czy na studiach, czasem łączą nas wspólne pasje i zainteresowania, a czasem jest to kwestia przypadku. Miłość od pierwszego wejrzenia? Nie wiem, czy istnieje naprawdę, ale często jest coś takiego, co przyciąga nas do tej drugiej osoby.

Wspólne żarty, świetna zabawa, rozmowy do późnych godzin i uczucie, jakby się znało całe życie, to dobre zwiastuny ku wspólnej przyszłości. Później może być tylko lepiej, pod warunkiem, że wspólne życie będzie pasmem nieustannego kompromisu i wielkiej wyrozumiałości.

Jak przeżyć w zgodzie całe życie?

Pytanie z pozoru banalne, jak razem przeżyć kilkadziesiąt lat i nie zwariować? Dla niektórych wydaje się to niemożliwe, dla innych to coś normalnego. Czasem łączą nas głębokie uczucia, zdarza się, że jesteśmy z kimś jedynie z przyzwyczajenia, a miłość już dawno „wyparowała”, innym razem spoiwem jest dziecko.

Wspólne życie przed ślubem jest piękne – nie mamy stresów, często wyjeżdżamy, robimy, co chcemy i kiedy chcemy, nikt nie przeszkadza i nie mówi nam, co mamy robić. Ślub, mieszkanie, obowiązki – i zaczynają się schody. Nie wiemy, jak ze sobą rozmawiać, nic nie jest już takie proste. Pojawiają się kłótnie o najdrobniejszą rzecz, problemy finansowe, wtrącanie się teściów itp. To stereotypowe małżeństwo, od którego można odejść. Wystarczy rozmawiać i słuchać siebie nawzajem. Nie będzie łatwo, ale razem można dać radę.

Receptą na udany związek jest na pewno wspólne dbanie o siebie. Najmniejsze gesty – zrobienie kolacji, masaż, drobny upominek, niespodzianka i chęci, by każdy dzień mimo obowiązków był wyjątkowy, mogą sprawić, że mając nawet 80 lat, będziemy szli za rękę ze swoją drugą połówką uśmiechnięci.

Reply