Jak używać samoopalacza?

samoopalacz1

Jak używać samoopalacza?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wraz z latem czekają nas też wakacje i wypady nad wodę, jezioro czy wyjazdy nad morze. Blada skóra nie zawsze latem wygląda atrakcyjnie, jednak na piękną opaleniznę wiele z nas musi długo czekać. Na szczęście ktoś wymyślił samoopalacze, dzięki którym możemy się przybrązowić i nadać naszemu ciału piękny kolor.

Jednak nakładanie samoopalacza nie jest zbyt prostą sprawą: bardzo łatwo zrobić na ciele plamy i zacieki. Nieco bezpieczniejszą wersją samoopalacza są kremy brązujące, które szczerze polecamy początkującym amatorkom. Jednak sprawdźmy w sklepie zapach takiego kremu, bo nie wszystkie pachną ładnie. Samoopalacz nada nam piękną, złotawą, zdrową opaleniznę. Jak nakładać go, żeby nasza opalenizna była równomierna i wyglądała jak najbardziej naturalnie?

Jak nakładać samoopalacze?

  • Przygotowanie ciała to podstawa!

Najważniejszym punktem jest odpowiednie przygotowanie naszego ciała. Na szorstkiej skórze z warstwą martwego naskórka nawet najdroższy specyfik nie będzie dobrze się zachowywał. Dlatego też przed użyciem samoopalacza wykonujemy dokładny peeling całego ciała, balsamujemy się,  a na bardziej przesuszone partie nakładamy coś bardziej treściwego (na przykład masło do ciała bądź olejek).

  • Jak to wygląda w praktyce?

Samoopalacz nakładamy na dłonie i wmasowujemy w skórę. Najlepiej robić to kolistymi ruchami, nie spiesząc się, idąc małymi partiami po całym ciele.

Gdy posiadamy samoopalacz w sprayu, spryskujemy skórę cieniutką warstwą i bardzo szybko rozprowadzamy go po ciele – tutaj skóra bezwzględnie musi być dobrze nawilżona, by uniknąć zacieków.

  • Warto zwrócić uwagę na szczegóły!

rękawica

Po skończeniu brązowienia ciała nie zapominajmy o dłoniach. Należy umyć je z nadmiaru produktu, a następnie samoopalacz pomieszać z balsamem i nałożyć również na wierzch dłoni, by nie odznaczały się od reszty ciała.

  • Przydatne akcesorium

Jeśli uważasz, że nie masz wprawy w aplikowaniu tego typu kosmetyków, warto rozejrzeć się za rękawicami do nakładania samoopalaczy. Dzięki niej równomiernie rozłożysz kosmetyk, a Twoje dłonie zostaną uchronione przed nieestetycznymi żółtymi plamami.

Reply