Jak wybrać dobre konto bankowe?

konto bankowe

Wybór banku, w którym założymy konto, a także charakteru konta, warto dobrze przemyśleć.

Ofert kont bankowych pojawia się na naszym rynku mnóstwo. Placówki bankowe prześcigają się w pozyskiwaniu klientów i prócz darmowego konta można zyskać darmową wizytę lekarza w domu czy… pomoc hydraulika.

Jak wybrać to najlepsze konto bankowe i na co zwracać szczególną uwagę – radzimy dzisiaj.

Internetowe czy standardowe?

Ile klientów, tyle opinii. Każdy z nas ma różne potrzeby, które się ciągle zmieniają. Inne preferencje będzie miał nastolatek, który biegle posługuje się Internetem, a inne pan czy pani na emeryturze, nieco jeszcze nieoswojeni z najnowszymi technologiami.

Internetowe konto jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które samodzielnie lubią zarządzać swoimi finansami i nie boją się dokonywać operacji bankowych w domu. Osoby takie przeważnie znają się na nowych technologiach, mają bardzo mało czasu, w związku z tym działanie przez Internet to oszczędność czasu i pieniędzy (w większości przypadków za posiadanie konta internetowego nie zapłacimy ani grosza). Poza tym o każdej porze dnia i nocy możemy skontrolować swoje wydatki lub dokonać niezbędnych operacji.

Jednak internet czasem bywa zawodny i wówczas musimy wybrać się do placówki bankowej. Zdarza się też, że potrzebne jest zaświadczenie bankowe czy porada doradcy. Dlatego wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest tradycyjne konto bankowe z możliwością korzystania z  internetowego serwisu transakcyjnego. Łączymy w ten sposób dwa w jednym.

Bardzo często jeśli zawiedzie technologia, a placówki są już pozamykane pomogą nam infolinie bankowe udostępnione 24 h dla klientów.

Na co zwracać uwagę, wybierając rachunek bankowy?

Zanim zdecydujemy się na konto, warto pomyśleć, czy zależy nam na dużej ilości przelewów, czy na swobodzie wypłaty gotówki z bankomatów, i według tego należy dobrać odpowiedni rachunek.

Jeśli nasze dochody są stałe, watro wybrać taki rachunek, który będziemy mieli prowadzony za zero złotych. Również przelewy, zlecenia stałe nie powinny być objęte opłatami.

Jeśli dużo wyjeżdżamy, pozostajemy w ciągłym ruchu, kluczowe znaczenie ma  pakiet bezpłatnych usług, w tym wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.

Konto przeznaczone dla osób starszych powinno zawierać również w pakiecie dodatkowe korzyści, np. assistance medyczny i domowy, co pozwoli bezpłatnie wezwać do domu lekarza czy inną pomoc.

Klienci, którzy mają wysokie dochody lub depozyty bankowe, mogą liczyć na wiele dodatkowych usług – prestiżowe karty bankowe, rabaty, spersonalizowaną ofertę zarządzania kontem i stały kontakt z osobistym doradcą.

Jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym czy przedszkolnym, można założyć mu pierwsze konto i od najmłodszych lat uczyć oszczędzania. Dzięki temu po kilku latach nie dość, że dziecko będzie zabezpieczone finansowo, to będzie potrafiło zarządzać swoimi pieniędzmi lepiej od kolegów czy koleżanek.

Możliwości, jak i kont bankowych, mamy do wyboru naprawdę wiele. Dziś nawet bez wychodzenia z domu założymy rachunek, a umowę dostarczy nam do domu kurier. Zmieniają się czasy, w związku z czym także banki dostosowują się do potrzeb nowoczesnych klientów.

Reply