Jak wybrać dobry krem do suchej skóry?

Dobre nawilżenie suchej skóry powinno być dla Ciebie sprawą priorytetową w codziennej pielęgnacji twarzy. Dużą rolę odgrywa tu wybór dobrego kremu do twarzy, który oprócz nawilżenie odżywi również Twoją skórę. Wiele kobiet zmaga się z problemem cery suchej, dlatego pomogę Ci wybrać krem, który doskonale nawilży skórę twarzy i jednocześnie nie będzie jej przetłuszczał. Zastosuj kilka prostych kroków, a zobaczysz, że wybór odpowiedniego kremu nigdy nie był tak prosty.

 

Balsamy z olejkiem

Jeśli od dłuższego czasu nie radzisz sobie z nadmiernie suchą skórą, warto abyś przy wyborze kremu nawilżającego zwróciła uwagę na obecność oleju. Wybierz taki krem, w którego składzie zawarty będzie olej. Bardzo sucha skóra oprócz nawilżenia potrzebuje również delikatnego natłuszczenia, zatem przeanalizuj skład i dobierz odpowiedni krem. Jeśli zaś Twoja skóra jest delikatnie sucha lub mieszana wybieraj balsamy lekkie i wolne od olejków, takie które zostały wyprodukowane na bazie wody.

 

Strefa T

Sprawdź, czy problem suchej skóry dotyczy całej twarzy, czy występuje jedynie w tzw. strefie T obejmującej czoło, nos i brodę. Jeśli sucha skóra występuje jedynie na niektórych obszarach, tylko w tych miejscach stosuj mleczko głęboko nawilżające. Na resztę twarzy używaj kremu do cery mieszanej. Jeśli zaś cała skóra twarzy jest nadmiernie wysuszona, to jak już wcześniej wspomniałam, powinnaś używać kremu głęboko nawilżającego, który dodatkowo delikatnie ją natłuści.

 

Gliceryna

Przy wyborze odpowiedniego produktu, zwróć uwagę na zawartość gliceryny. Sprawdź na opakowaniu, czy dany krem zawiera mocznik, który jest bardzo pomocnym składnikiem w walce z suchą skórą.

 

Kosmetyki hipoalergiczne

Jeśli posiadasz skórę wrażliwą wybieraj jedynie kosmetyki hipoalergiczne. Produkty tego typu nie są m.in. perfumowane, dzięki czemu podczas stosowania unikniesz podrażnień lub jakichkolwiek zmian skórnych.

 

W 100% naturalne

Rozważ również zastosowanie produktów dostępnych w domu. Przepis na świetną maseczkę nawilżającą znajdziesz TU. W ten sposób będziesz mogła nieco zaoszczędzić oraz masz pewność, co do pochodzenia konkretnych produktów.

Reply