Jak wybrać zaproszenia ślubne?

zaproszenie

Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Gdy już dostaniemy upragniony pierścionek zaręczynowy, zaczynamy planować najpiękniejszy dzień w naszym życiu – nasz ślub. Sala wynajęta, dzień uroczystości ustalony, teraz czas zastanowić się nad zaproszeniami.

Możemy wybrać się do księgarni czy sklepu papierniczego i zakupić zaproszenia z motywem obrączki, ale czy to dobry pomysł? Takie zaproszenie na pewno nie będzie oryginalne, nie zaskoczy naszych gości i na nikim nie zrobi wrażenia. Może warto pokusić się o trochę kreatywności i samemu zaprojektować piękne, oryginalne i niepowtarzalne zaproszenie? Zaskocz swoich gości!

Pomysły na oryginalne zaproszenia

Nie musimy koniecznie sami sklejać każdego zaproszenia osobno. Obecnie wiele firm realizuje prywatne zamówienia i pomysły, daje możliwość ich zaprojektowania i pomaga w tym. Pracownicy zawsze podpowiedzą nam, jak to się robi, i zaproponują różne wzory, motywy – nasze zaproszenie będzie unikalne.

Ta z pozoru niezbyt ważna kartka papieru spełnia bardzo ważną funkcję.  Przede wszystkim przekazuje ona gościom podstawowe informacje o ślubie i weselu – kto, z kim, kiedy, jakie prezenty będą odpowiednie itp.  Styl zaproszenia może również informować o charakterze imprezy. To właśnie zaproszenie wywiera pierwsze wrażenie na gościu.

Rodzina i znajomi z pewnością będą chcieli zachować zaproszenie na pamiątkę, postarajcie się zatem aby dobrze je zapamiętali.

Obecnie w Internecie można znaleźć strony, na których możemy dowolnie i samodzielnie przed komputerem wykonać wzór swojej kartki. Możemy dodawać swoje teksty, zdjęcia, bawić się kolorem, fakturą.

O czym warto pamiętać, projektując zaproszenia ślubne?

Jeśli wybraliście na salę weselną przewodni kolor, warto umieścić go też na zaproszeniu, tak by wszystko tworzyło przemyślaną całość.

Wbrew pozorom do zaprojektowania zaproszenia nie potrzebujemy wielkich zdolności artystycznych. Dostępnych jest mnóstwo szablonów, detali, wystarczy je tylko ładnie połączyć. Jeśli naprawdę nie potraficie się zdecydować – zasięgnijcie porady pracowników sklepu czy firmy – na pewno znają się na rzeczy.

Pamiętajcie, żeby nie dać się nikomu zmanipulować, i nie zgadzajcie się na jakiś motyw, bo „jest modny i wszyscy taki biorą” – zaproszenie ma się podobać przede wszystkim Wam. Bawcie się kolorem, fakturą, czcionką, kształtem, a także tekstem. Dobrze dobrany tekst, może utkwić gościom na długi czas.

A może własnoręczne przygotowanie zaproszeń?

Dla bardziej kreatywnych osób polecamy zrobienie swoich zaproszeń własnoręcznie. Takie kartki mają większy klimat i goście bardziej je docenią. Jednak trzeba pamiętać, że wykonanie dużej ilości zaproszeń wymaga też dużej ilości czasu.

Jeśli jesteście zapracowani, brak Wam jakichkolwiek zdolności manualnych i cierpliwości – nie warto się męczyć. Wykonanie ręcznych zaproszeń można też zlecić osobom, które się tym zajmują.

Reply