Jak wygrać aukcję na Allegro?

allegro

Jak wygrać aukcję na Allegro?

Robienie zakupów przez Internet nikogo już dziś nie dziwi. Znalezienie odpowiedniego produktu jest bardzo łatwe, jednak sam zakup w jak najkorzystniejszej cenie wymaga nieco sprytu. Zazwyczaj nie chcemy przepłacać.

Dlatego warto poznać kilka wskazówek dotyczących aukcji. Co więc należy zrobić, aby licytacja pożądanego przedmiotu była skuteczna?

„Kup teraz”

Najskuteczniejszą formą zakupu na portalu Allegro jest opcja „kup teraz”. Jeśli jesteśmy zadowoleni z ceny przedmiotu, to nie pozostaje nam nic innego, jak od razu dokonać zakupu.

Jednak nie zawsze z tej opcji można skorzystać. Jeśli zależy nam na przedmiocie, ale nie mamy ochoty przepacać, zaproponujmy maksymalną cenę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić. Nie musimy już wtedy zwracać uwagi na licytację. Po jej zakończeniu sprawdzamy tylko, czy udało nam się coś kupić. Na początku swojej przygody z portalami aukcyjnymi musimy uważać na to, by nie przepłacić. Gdy dołączamy do aukcji od samego początku sami sobie podbijamy cenę. Nie jest to właściwe podejście. Działamy tym samym na swoją niekorzyść. Najlepiej dołączyć do aukcji przed samym zakończeniem.

Omijanie aukcji

Podczas gdy licytowany przedmiot jest unikatowy i bardzo nam na nim zależy, można spróbować ominąć aukcję.  Wystarczy, że skontaktujemy się ze sprzedającym. W takich przypadkach trzeba jednak uważać na to, by sprzedający nas nie oszukał. Kiedy cała transakcja odbywa się poza Allegro,  portal nie będzie nas chronił.  Można zaproponować również kwotę nie do przebicia. Jednak wiąże się to z ryzykiem, że ktoś inny też wpadnie na taki sam pomysł i wtedy możemy sporo przepłacić. Dla przykładu jeśli dana rzecz warta jest ok. 50 zł, a my zaproponujemy 500 zł, to raczej nikt nam tej kwoty nie przebije. Ale wystarczy, że ktoś zaproponuje 100 zł,  wtedy jego oferta zostanie przebita przez naszą.

Kiedy są największe szanse na wygranie aukcji?

Największe szanse na wygranie aukcji mamy, gdy kończy się ona w weekend, w dodatku wcześnie rano. Konkurencja wtedy jest mniejsza. Zostają zazwyczaj najwytrwalsze osoby, którym bardzo zależy na aukcji. Po ciężkim tygodniu nie zawsze mamy ochotę na surfowanie w Internecie już od samego rana.

Gdy licytacja zmierza ku końcowi, warto często odświeżać stronę. Bardzo pomocne wtedy jest szybkie łącze internetowe. Zawsze może zdarzyć się tak, że ktoś ubiegnie nas w ostatniej sekundzie licytacji, a tego byśmy nie chcieli. Podczas licytacji nie warto zaokrąglać końcówek ceny. Większość ludzi podaje całe kwoty np. 10 zł, 25 zł. Kiedy dwie osoby podają takie same wartości, wygrywa ta osoba, która zrobiła to szybciej. Szanse na wygranie aukcji możesz zwiększyć, podając np. 10 zł 17 gr, 25 zł 28 gr. Nawet jeśli przebijemy tylko o 1 gr czas licytacji nie zaważy na jej wyniku.

Jeśli już zaczniemy licytować, każda aukcja, nawet ta, której nie udało nam się wygrać, będzie dla nas sporym doświadczeniem. Stopniowo będziemy poznawać tajniki skutecznej licytacji, a z czasem wypracujemy sobie odpowiedni i najbardziej skuteczny dla nas sposób, dzięki któremu możemy nie przepłacimy, a zaoszczędzimy pieniądze.

Reply