Jak zmniejszyć cienie pod oczami?

Sine woreczki pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Podkrążone oczy najczęściej mamy, kiedy zarywamy noce. Skóra jest niedotleniona, spowalnia się krążenie krwi i pojawiają się sińce. Z tym kłopotem można poradzić sobie przy pomocy dobrego snu. Niektóre osoby mają zbyt płytko położone i rozszerzone naczynka, które prześwitują dając efekt zasinienia.

A u innych?

U innych natomiast gromadzi się zbyt dużo melaniny wokół oczu, dając efekt brunatnego naskórka. Skóra w tym miejscu i warstwa tkanki tłuszczowej są cieńsze niż w innych partiach twarzy. Dlatego trzeba wzmacniać ją i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest by używać kremu pod oczy przeciw cieniom. Preparaty zawierają między innymi witaminę K, kofeinę, proteiny sojowe i ryżowe – substancje, które poprawiają mikrokrążenie; Wit. C, wyciągi z kwiatu hibiskusa, ogórka przeciwdziałające gromadzeniu się melaniny i rozjaśniające brunatne cienie pod oczami. Skuteczne są również kremy wzbogacone o ekstrakt z arniki górskiej, kasztana indyjskiego, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych.

Niektóre z kremów mają w składzie substancje, które odbijają światło, dając przy tym efekt rozświetlenia skóry pod oczami. Na dzień można wybrać wersję kremu z dodatkiem pigmentów koloryzujących. Aby zauważyć efekt stosowania preparatu rozjaśniającego należy stosować go przez 6 tygodni bądź dłużej. Jeśli mamy zmęczone i podkrążone oczy należy sięgnąć po krem chłodzący skórę. Podobnie działają preparaty typu roll-on. Koją podrażnienia i zmniejszają cienie a także odświeżają.

Ochrona w słoneczne dni

W słoneczne dni warto nosić okulary przeciwsłoneczne. Należy starać się także czytać oraz pracować przy białym i niezbyt rażącym świetle. Natomiast telewizję oglądać z bezpiecznej dla oczu odległości, nie mniejszej niż 3 metry. Pracując przy komputerze, co 2-3 godziny warto robić sobie krótkie przerwy na masaż powiek. Należy mocno je zaciskać i otwierać. Jeżeli zależy nam na promiennym wyglądzie przed imprezą czy przyjęciem a nie przepadamy za zastrzykami i peelingiem u dermatologa, warto też wybrać się na relaksujący zabieg do salonu kosmetycznego. Zabieg taki polega na masażu skóry wokół oczu z użyciem ampułki wzmacniającej. Następnie kosmetyczka nakłada jedwabną maseczkę na okolice oczu, a po chwili – żel serum oraz maskę z alg. Podczas zabiegu wykonuje się masaże: limfatyczny wykorzystujący elementy krioterapii z dodatkiem lodu. Zabieg trwa około 30 minut a jego cena waha się w granicach 12-130 złotych.

Można zafundować sobie również maseczkę z płatów kolagenowych czy zabieg rozjaśniający cienie jak również maskę z masażem. Natomiast kuracja ultradźwiękami to jeden z najnowszych zabiegów zmniejszających cienie za pomocą urządzenia z zaawansowaną technologią. Kosmetyczka przesuwa po skórze pod oczami specjalną końcówką (wałkiem). Urządzenie wysyła ultradźwiękową falę akustyczną. Dociera ona w głąb, podnosi jej temperaturę, dzięki czemu przyspiesza mikrocyrkulację i przemianę materii a w efekcie rozjaśnia zasinienia.

Reply