Konfetti na weselu atrakcją tylko dla dzieci?

Konfetti najczęściej kojarzy nam się z balami karnawałowymi lub sylwestrowymi, a więc przede wszystkim z zabawą. Dlatego coraz częściej po ten element dekoracyjny sięgają przyszli małżonkowie. Efektem tego jest barwna, kolorowo przyozdobiona sala weselna.

Zamiast ryżu

Po co zamykać się w standardach? Czemu tylko ryżem mają być obsypywani małżonkowie? Niech będzie to kolorowe konfetti, znacznie bardziej atrakcyjnie wyglądające niż jego tradycyjni poprzednicy. Stąd warto zaopatrzyć gości weselnych w specjalne pudełeczka z konfetti zamiast klasycznych worków z ryżem.

Pierwszy taniec

Czy może być coś bardziej romantycznego, jak sypiące się na głowy wpatrzonych w siebie i zakochanych młodych deszcz konfetti w trakcie ich pierwszego tańca? Bez znaczenia pozostaje fakt, czy będzie pochodził z pękających balonów unoszonych się nad głową czy też będzie sypany przez gości. Najważniejszy będzie efekt końcowy. Z pewnością rodzicom nowożeńców zakręci się łza w oku.

Zabawa dla wszystkich bez wyjątku

W rzeczy samej konfetti może stanowić świetną zabawę dla wszystkich – zarówno dla tych dorosłych, jak i dla tych najmłodszych. W końcu wesele jest po to, aby dobrze się bawić i mieć wspaniały humor. Trzeba świętować razem z młodymi nową drogę życia, na jaką wkroczyli. Im więcej okazji do zabawy, tym lepsza sama impreza. Z pewnością obsypywanie się konfetti podczas tańców będzie doskonałą zabawą i jednocześnie oryginalną pamiątką dla gości, którzy chcieli uczestniczyć w tak ważnym dla Młodej Pary dniu.

Jako dekoracja

Konfetti oprócz tego, że daje świetne możliwości do zabawy, to dodatkowo stanowi bardzo ciekawy element dekoracyjny. Jest prosta w wykonaniu, wystarczy posypać kolorowe drobinki na stole, w rozmaity sposób. Nie są do tego potrzebne jakiekolwiek artystyczne umiejętności. Tym bardziej, jeśli fundusze mamy ograniczone i nie możemy sobie pozwolić na bogato zdobione dekoracje kwiatowe. Konfetti będzie tanie i efektowne.

Małe, nieciekawe kawałki papieru?

Tak najczęściej wyobrażamy sobie wygląd konfetti. Otóż nie, obecnie można znaleźć różnego rodzaju konfetti, począwszy od tych gotowych do wystrzelenia w tubach, po te luzem do obsypywania gości czy te służące jako dekoracje weselne. Hitem i zarazem nowością są te konfetti, które można wystrzelić z tub. Wówczas posypie się deszcz płatków róż albo białych serduszek. Efekt jest niesamowity!

Oryginalna dekoracja

Jak zatem widać, konfetti może być bardzo interesującą i zarazem tanią alternatywą na dekoracje, jak i zabawy weselne. Nie przysporzy dużych kosztów, a zapewni świetną zabawę i dobre nastroje wśród gości, przy okazji będzie to możliwość praktykowania i niejako urozmaicania rodzimych tradycji.

Reply