Koza – horoskop chiński

Koza – horoskop chiński

Koza – horoskop chiński

Lata Kozy: 1907-1919,1931-1943, 1955-1967, 1979-1991, 2003-2015, 2027-2039

Opis ogólny:
Nikt tak jak ten człowiek nie potrafi czerpać z życia pełnymi garściami i cieszyć się bieżącą chwilą.  Nie ma tendencji do rozpamiętywania przeszłości ani nie zawraca sobie głowy tym, co mu los przyniesie, bo ważne jest dla niego tylko to, co dzieje się tu i teraz. Jest człowiekiem spokojnym, niefrasobliwym i naprawdę mało jest rzeczy, które mogą wyprowadzić go z równowagi albo wywołać jego obawę. Ma wiele pomysłów i potrafi dzięki temu znaleźć wyjście z każdej opresji. Jest także bardzo towarzyski i uwielbia spędzać czas z ludźmi, którzy również chętnie widzą go na organizowanych przez siebie spotkaniach czy imprezach, gdyż potrafi być duszą towarzystwa i jest bardzo interesującym rozmówcę. Cechuje go wielka życzliwość dla ludzi, a także uczciwość – można mieć pewność, że zawsze  będzie zachowywać się lojalnie i nikogo nie będzie próbował oszukać czy skrzywdzić. Jest gotów do niesienia pomocy każdemu, kto o nią poprosi i by ulżyć komuś w niedoli, zdolny jest do naprawdę wielkich wyrzeczeń i poświęceń, nawet kosztem własnego interesu. Lubi często odpoczywać i częściej woli się relaksować niż aktywnie pracować, tym bardziej, że nigdy mu się nie spieszy, dlatego lepiej nie zlecać mu zadań, które mają krótki termin wykonania.

Charakterystyka:
Człowiek ów jest bardzo niezależny, a przy tym także uparty. Jeśli ktoś będzie podejmował jakieś działania mające na celu ograniczenie jego swobody choćby w minimalnym stopniu, na pewno spotka się z ostrą reakcją, gdyż nie akceptuje wobec siebie przejawów takiego zachowania. Jeśli zaś ktoś próbuje go do czegoś namawiać, większa jest szansa, że postąpi dokładnie na odwrót nawet gdy nie będzie to dla niego dobre, niż skorzysta z rady, najważniejsze jest dla niego bowiem podkreślenie swej odrębności. Ponadto pociąga go wszystko, co nowe. Dość szybko nudzi się znanym otoczeniem i ludźmi (choć nie znaczy to, by ich opuszczał), dlatego stale poszukuje nowych wrażeń i chce docierać tam, gdzie jeszcze nie był. Jest ogromnie ciekawy, wręcz dociekliwy i uważa, że życie jest zbyt krótkie, by się w czymkolwiek ograniczać. W myśl tej zasady chce wszystkiego spróbować i doświadczyć na własnej skórze, gotów jest nawet do dużego ryzyka i  z przykrością należy stwierdzić, że odwaga ta nie zawsze ma dla niego pozytywne skutki.

Miłość i związki:
Koza ma w sobie wielki powab, któremu mało kto jest w stanie się oprzeć. Jeśli zależy jej, by kogoś uwieść, nie zajmuje jej to wiele czasu ani nie wymaga od niej większego wysiłku, gdyż bez trudu potrafi sobie każdego owinąć wokół palca. Przedstawiciele przeciwnej płci są nią wręcz oczarowani i nieraz mogą popełniać dla niej głupstwa, tym bardziej, że są o nią bardzo zazdrośni, z czego ona niewiele sobie robi. Człowiek urodzony w tym znaku uwielbia bowiem być adorowany i sprawia mu przyjemność, kiedy widzi, jak wielkie wrażenie wywiera na ludziach. Ponadto nie zależy mu na angażowaniu się w poważne związki, gdyż za bardzo ceni sobie niezależność, by pozwolić komuś się usidlić. Znacznie bardziej woli jednorazowe podboje i krótkie, acz intensywne przygody, które  w zupełności zaspokajają jego potrzeby, a dodatkowo nie dopuszczają doń nudy. W dodatku miłość jest dla niego sferą, w której ciągle chce eksperymentować i w swoim nienasyceniu szuka najbardziej niezwykłych urozmaiceń, które dla innych ludzi mogą być naganne pod względem moralnym, on jednak nic sobie z tego nie robi i na pewno nie można go nazwać człowiekiem nadmiernie przywiązanym do kanonów etycznych.

Życie codzienne:
Rzadko zdarza się, by człowiek ten nie był lubiany przez swoje otoczenie, choć zazwyczaj nowo poznane osoby darzą go na początku większą zawiścią niż sympatią. Jednak kiedy pozna się go bliżej, nie można nie docenić jego wielkiej życzliwości, którą przejawia w stosunku do absolutnie każdej osoby oraz troski, którą obdarza swoich znajomych i przyjaciół. Nie ma w tym nic z udawania ani też chęci wywołania podobnych reakcji w stosunku do własnej osoby – on naprawdę troszczy się o swych znajomych i gotów jest nieść im pomoc o każdej porze dnia i nocy, nawet kosztem własnego interesu, o czasie nie wspominając. Przyjaźń jest dla niego najważniejszą wartością, znacznie ważniejszą niż pieniądze i miłość, gdyż obie te rzeczy nieodmiennie kojarzą mu się ze zniewoleniem, którego boi się jak ognia. Człowiek ów nie lubi ciężko pracować i na pewno nie grozi mu, że zostanie pracoholikiem. Szkoda mu po prostu na to życia, a także nie ma presji na zarabianie pieniędzy, ma niewygórowane wymagania, przynajmniej jeśli chodzi o takie kwestie, które zapewniają pieniądze. Mimo to jest to człowiek pracowity i jeśli uzna, że jest taka potrzeba, może wykazać się wielką przedsiębiorczością. Znacznie bardziej woli jednak działać na rzecz innych niż dla czystego zysku, gdyż bogacenie się nie leży w jego naturze i jest poniżej jego ambicji. Fakt, iż nie lubi się spieszyć i nie traci czasu na puste zajęcia sprawia, że jest także bardzo dobrym rodzicem, głównie dlatego, że nie żałuje swoim dzieciom ani czasu, ani uwagi. Mają go przy sobie zawsze, gdy go potrzebują i w każdej chwili gotów jest służyć im radą i pomocą.  W dodatku można z nim porozmawiać na każdy temat i mieć pewność, że nie będzie oceniał ani moralizował, gdyż ma wielki szacunek do ludzi i odnosi się do nich przyjacielsko, bez względu na to, w jakim wieku oni są.

 

Koza – horoskop chiński Koza i żywioły:

Koza – Woda
Człowiek ten jest wielkim konserwatystą i nieufnie podchodzi do wszelkich zmian, nawet tych drobnych, w każdej upatrując ryzyka zaburzenia porządku swojego życia. Na szczęście jednak ten jego tradycjonalizm nie jest szczególnie uciążliwy dla otoczenia i jest to człowiek życzliwy i sympatyczny. Gotów jest każdemu nieść pomoc i najchętniej zbawiłby cały świat, nawet kosztem swojego życia, które gotów jest poświęcić dla dobra ogółu. Na wszystko reaguje bardzo emocjonalnie i jest wrażliwy, dlatego często przejmuje się nawet tym, co go zupełnie nie dotyczy.

Koza – Drewno
Cechuje się dużą wrażliwością oraz wspaniałomyślnością. Współczucie dla innych determinuje jej życie, ponieważ najważniejsza jest dla niej pomoc, jaką może nieść innym. Dopiero następne w kolejności są jej własne potrzeby i uczucia. Potrafi motywować innych do pracy, oczywiście charytatywnej, gdyż inne cele jej nie interesują. Jeśli się postara, może nawet zostać kierowniczką jakiejś dużej i ważnej grupy ludzi, która będzie miała szansę zmienić oblicze świata.

Koza – Ogień
Ma w sobie wielką odwagę i siłę, która pozwala jej podnosić się z wszelkich porażek, jakie niestety zdarzają jej się dość często, gdyż jest lekkomyślna i ma żyłkę hazardu. Jeśli ma pieniądze, gotowa je wszystkie przepuścić na bzdury, dlatego lepiej nie dawać jej do ręki większych sum, które będą ją nęcić. Ma dużą intuicję, ale nie objawia się ona wtedy, gdy ogarnie ją żądza ryzykowania.

Koza – Ziemia
Jest wielką estetyką i kocha sztukę. Stara się otaczać pięknymi przedmiotami  wydaje na to niemałe sumy, co nieraz może wpędzać ją w poważne kłopoty finansowe, ale nie chce i nie umie się zmienić, gdyż uważa, że musi jakoś ubarwić szarą rzeczywistość.

Koza – Metal
Ma w sobie wiele stanowczości i zawsze wie, czego chce. Posiada wielkie ambicje i zamierza je realizować bez względu na okoliczności. Nie zważa też na to, iż otoczenie często wytyka jej, że porywa się z motyką na słońce. Nie można jej zniechęcić żadną krytyką, bo jest na nią wyjątkowo odporna i nic nie robi sobie z tego, co mówią jej nawet najbardziej życzliwi ludzie.

 

Relacje z innymi znakami:

Koza – Szczur
Związek może się udać, bez względu na okoliczności, jedynie pod warunkiem, że Koza zdecyduje się oddać całą władzę Szczurowi i będzie bez słowa sprzeciwu poddawać się jego decyzjom. Jednak nawet taka sytuacja nie daje gwarancji na trwałość związku, gdyż na pewno nie będzie się w tym czuła komfortowo i szybko może zmienić zadanie oraz zażądać dla siebie więcej swobody.

Koza – Wół
Na pewno nie uda im się znaleźć płaszczyzny wspólnego porozumienia na żadnym gruncie, a już najgorsza jest ta konfiguracja jeśli chodzi o uczucia. Koza stale potrzebuje nowych podniet i nieraz jest na bakier z moralnością, czego stateczny i konserwatywny Wól nie będzie umiał, a przede wszystkim chciał zaakceptować i stale będzie jej wytykał niestosowne zachowanie.

Koza – Tygrys
Mogą stosunkowo dobrze dogadywać się w związku uczuciowym, choć na pewno nie będzie on sielankowy ani nie zaspokoją dobrze wszystkich swoich potrzeb, ale zdecydowanie nie powinni podejmować się prowadzenia wspólnych interesów, gdyż żadnemu z nich nie wyjdzie to na dobre.

Koza – Zając
Związek między nimi na pewno będzie zgodny i harmonijny, ale dopóki okoliczności będą im sprzyjać. Kiedy pojawi się poważniejszy problem albo rozbieżność interesów czy oczekiwań, nie znajdą u siebie nawzajem wsparcia, co stanie się gwoździem do trumny ich związku.

Koza – Smok
Smok jest w oczach Kozy bardzo pociągający jako impulsywny drapieżnik, z którym nie można się nudzić. Ona jednak jest dla niego dość nudna, dlatego raczej ją ignoruje, czego zdecydowanie nie zniesie urażona ambicja Kozy.

Koza – Wąż
Mają bardzo małe szanse na dogadanie się w jakiejkolwiek dziedzinie, ponieważ są między nimi za duże rozbieżności interesów. Poza tym każde z nich bardziej interesuje się sobą niż drugą osobą, a jednocześnie oboje nie mogą znieść sytuacji, w której są obiektem czyjejś obojętności, bo rani to ich dumę.

Koza – Koń
Na pewno będą dobraną parą, bo potrafią się doskonale uzupełniać. Ponadto oboje będą się wiele uczyć od drugiej osoby i wzajemnie doceniać swoje zalety.

Koza – Koza
Wspólnie nie uda im się niczego osiągnąć, bo oboje chcą dominować i na tym tle stale będą ze sobą walczyć. Jednocześnie żadne z nich nie potrafi na tyle sprawnie kierować związkiem, by wypracować konstruktywne efekty.

Koza – Małpa
Małpa może motywować Kozę do wytężonej pracy, głównie nad poprawianiem swojego charakteru, zaś Koza będzie wpływać na Małpę kojąco i uspokajająco, dzięki czemu nie będzie popełniać głupstw.

Koza – Kogut
Raczej nie uda im się stworzyć udanego teamu, bo Kogut będzie zamęczał Kozę swoją skłonnością do nietypowych zachowań i nadmierną żywotnością, ona zaś wyda mu się nudna i bezbarwna ze swoim rozsądkiem.

Koza – Pies
Na pewno nie będzie między nimi poważniejszych zwad i będą się nawzajem szanować, gdyż oboje są kulturalni i tolerancyjni, ale raczej nie będzie z tego większego uczucia ani też nie będzie im specjalnie zależało na zrozumieniu drugiej osoby.

Koza – Świnia
Przez jakiś czas mogą być sobą zaintrygowani, gdyż mają skłonność do niedomówień i zagadek, jednak na dłuższą metę oboje poczują się zmęczeni tym brakiem poczucia stabilności.

Reply