Nordic Walking – sport dla każdego

nordic walking

Nordic Walking – sport dla każdego

Nordic Walking wymyślili Finowie. Na potrzeby fińskich biathlonistów opracowano trening, który pozwalał ćwiczyć technikę chodzenia, biegania a nawet skakania. I to wszystko mogło się odbywać bez śniegu i nart.

Trening ten angażuje w wysiłek aż 90% mięśni, tak jak bieg narciarski.

Korzyści z nordic walking

Nordic walking jest bardzo prostym i przyjemnym sposobem na to, by zadbać o swoją sylwetkę. Korzyści z uprawiania tego sportu są większe niż z trenowania zwykłego  joggingu. Spalanie kalorii odbywa się tu szybciej, stawy nóg i kręgosłupa są odciążone, jednocześnie można ćwiczyć koordynację, siłę i wytrzymałość.

Ćwiczenia mogą odbywać się w gronie znajomych, przy spokojnej rozmowie. Poprzez regularne treningi można nie tylko podnieść sprawność fizyczną ale także znacznie poprawić swoje samopoczucie.

Oczywiście w połączeniu z odpowiednią dietą jest to doskonały sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Sprzęt jest stosunkowo tani, a trening mało nużący   i bardzo przyjemny.

Kije do nordic walking

Kije nordic walking są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, skutecznie amortyzują wstrząsy. Oryginalne kije posiadają pętle na dłoń, oraz są wyposażone w  wymienne nasadki, dlatego można je dopasować do każdego rodzaju podłoża. Długość kija powinna być odpowiednio dobrana do wzrostu osoby, której ma on służyć. Pierwszy trening warto skonsultować z instruktorem.

Ważna jest odpowiednia technika marszu, by nasze wysiłki nie poszły na marne. Co najważniejsze jest to sport dla każdego. Nie trzeba mieć do niego odpowiednich predyspozycji, wystarczy tylko chcieć.

Film instruktażowy, ilustrujący, jak prawidłowo chodzić z kijkami, uprawiając nordic walking, znajdziesz poniżej.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=HHjEmWjgf_Q[/tube]

Typowe błędy w nordic walking przedstawia poniższy film.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=IcTbCoZLrWs[/tube]

Reply