Piękna czterdziestoletnia

Kobiety czterdziestokilkuletnie zaczynają zmagać się ze znaczącym spadkiem estrogenów, ważnych żeńskich hormonów płciowych, mających wpływ nie tylko na cykl menstruacyjny, ale też na kondycję skóry, jej elastyczność, jędrność…

Pojawiają się dodatkowe zmarszczki, przebarwienia, cera staje się coraz bardziej sucha, delikatna, wrażliwa na czynniki zewnętrzne i wymaga dodatkowej pielęgnacji.
 

Problemy cery czterdziestolatki

 
Kobiety czterdziestoletnie zmagają się z wiotczejącą skórą nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie, biuście oraz szyi. Wynika to m.in. z faktu, ze skóra w tych miejscach jest rzadziej nawilżana, cienka i delikatna, a w związku z tym szczególnie podatna na utratę jędrności wynikającą z obniżenia się poziomu estrogenów.

Dodatkowo wzrasta wrażliwość skóry na czynniki zewnętrzne, możliwe są więc podrażnienia, alergie itp., nawet jeżeli wcześniej nie miały one miejsca.
 

Pielęgnacja cery czterdziestolatki

 
Na półce z kosmetykami czterdziestolatki powinno się znaleźć przede wszystkim dobre serum przeciwzmarszczkowe, które należy nakładać pod krem na dzień z wysokim filtrem. Konieczne staje się także używanie preparatu do pielęgnacji szyi i dekoltu, najlepiej ujędrniającego, nawilżającego i głęboko działającego. Warto też zaopatrzyć się w kremy z retinolem albo kwasem glikolowym, stosowane na noc, a także dobry krem regenerująco-liftingujący pod oczy.

 

Reply