Polki jako najpiękniejsze kobiety na świecie

anja rubik

Polki jako najpiękniejsze kobiety na świecie

„Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” – chyba nie ma nikogo, kto nie znałby utworu Andrzeja Rosiewicza o naszych pięknych paniach, który popularność zdobył także u naszych zagranicznych sąsiadów. Co takiego sprawia, że Polki traktowane są jako najpiękniejsze kobiety i co nas wyróżnia spośród kobiet innych narodowości?

Wielu jest turystów zagranicznych, którym na widok Polek zapiera dech w piersiach. Podobnie jest w drugą stronę, kiedy Polki wyjeżdżają za granicę. Szybko zostają zauważone i docenione z uwagi na swą słowiańską urodę.

Trochę historii

Pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pogląd o tym, jakoby najpiękniejszymi kobietami na świecie były Polki, nie wyszedł z ust rodaków, a… Niemców! Do dziś wielu z nich, słysząc o polskich kobietach, mruczy pod nosem – „schöne Polin”. Prawdziwym pasjonatem polskiej urody jest niemiecki pisarz i wykładowca, Matthias Kneip, który postanowił napisać książkę o Polsce i o Polakach, stawiając nasz kraj w zupełnie innym – już nie tak stereotypowym – świetle. Piękno Polek dostrzegł także pewien południowoafrykański fotograf. Docenił walory naszej urody. Polki cechują się symetrycznymi rysami twarzy, mają jasną cerę, duże, ponętne, jasne oczy oraz włosy blond. Właśnie takie kobiety poszukiwane są w modelingu.

W tym momencie warto przytoczyć pewną ciekawostkę. Otóż w prestiżowym rankingu top 50 modelek aż pięć Polek znajduje się w pierwszej dwudziestce! Są to wszystkim znane: Anja Rubik (pozycja 3), Anna Jagodzińska (pozycja 8), Monika Jac Jagaciak (pozycja 10), Katarzyna Struss (pozycja 13) oraz Magdalena Frąckowiak (pozycja 17).

Tylko uroda?

Okazuje się, że na uwagę obcokrajowców względem Polek oprócz wyglądu zewnętrznego zasługuje także charakter. Pewien angielski pisarz – James Hopkin – który przez jakiś czas mieszkał w Polsce, zauważył, że Polki są kobietami bardzo emocjonalnymi, które mimo wszystko potrafią zachować racjonalizm i determinację.

Co jeszcze warto dostrzec w Polkach? Wiele kobiet odchodzi od stereotypu bycia kurą domową. Dlatego też ważne jest dla nich wykształcenie – aż 44 procent pań posiada wyższe wykształcenie. Są niezależne. Potrafią pogodzić pracę zawodową z prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Najważniejszymi wartościami w życiu nie są dla nich pieniądze a zdrowie, szczęście, rodzina, uczciwość, szacunek, religia i ojczyzna. Przepełnione są troskliwością, którą otaczają swoją rodzinę. Nie traktują człowieka i jego potrzeb przedmiotowo.

Oprócz tego są kobietami bardzo towarzyskimi. Nie tylko Polki dobrze wyglądają, ale również świetnie odnajdują się w roli pani domu, pracownicy, a przy okazji wiedzą, co to dobra zabawa, niekoniecznie przy alkoholu. Jak więc widać, Polki są piękne nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz!

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=oheWAP_W-IE[/tube]

Reply