Poznań i jego pozytywna energia

Poznań i jego pozytywna energia

Poznań i jego pozytywna energia

Niewątpliwie każdy, kto spędził w stolicy Wielkopolski choć jeden dzień, chętnie zechce tu wrócić. To miasto jest magiczne.

Miasto zaskakuje mieszanką typowej dla regionu tradycji z nowoczesnością. Każdy tu znajdzie cos dla siebie – zarówno nastolatek, jak i senior. Miasto obfituje w niezliczoną ilość zabytków i parków, które można zwiedzać całymi dniami – od rana do wieczora. A gdy poczujesz się głodnym, możesz zaspokoić swój apetyt w jednej z licznych restauracji, gdzie podawane są pyszne, lokalne potrawy.

Wolisz aktywny wypoczynek? Nie ma problemu, Poznań daje ci i takie możliwości. A wieczorem relaks w klimatycznej knajpce przy dźwiękach ulubionej muzyki. Jestem przekonana, że w Poznaniu nie będziesz się nudzić.

Coś dla aktywnych

Poznań jest otwarty na turystykę, stąd tak wiele propozycji imprez plenerowych, na które przyjeżdżają nie tylko turyści z Polski, ale również z zagranicy. Najczęściej organizowane są na Malcie- dzielnicy Poznania. Tam, w towarzystwie Jeziora Maltańskiego odbywają się koncerty światowej sławy gwiazd muzyki pop, jak również odbywa się jeden z najsłynniejszych na skalę europejską uliczny festiwal teatralny. Malta to także teren, na którym znajdują się Termy Maltańskie. To kompleks sportowo-rekreacyjny, gdzie najchętniej przychodzą dzieciaki. Dzieje się to za sprawą różnorakich wielkości basenów i saun.

Na Malcie nie ma martwego sezonu, ponieważ zimą też znajdziemy w tej części miasta wiele atrakcji. Znajdziemy sztuczne jezioro utworzone z myślą o miłośnikach jazdy na łyżwach, jak również stok narciarski i saneczkowy, który otwarty jest również latem. Jest też coś dla amatorów sportów skałkowych. W Centrum Rekreacyjnym Malta-Ski znajduje się skałka, często oblegana przez miłośników tego rodzaju aktywności.

Stare Zoo i Palmiarnia

Świetna komunikacja jest ogromną zaletą Poznania. Przemieszczanie się z jednego końca miasta w drugi nie stanowi najmniejszego problemu. Jeśli przyjechałeś do stolicy Wielkopolski nastawiając się na zwiedzanie, koniecznie musisz udać się do Palmiarni. Jest to największy w kraju oraz jeden z większych w Europie kompleks, na którym na obszarze prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych rośnie ponad 1000 rodzajów roślin, zaś w akwarium żyje aż 170 gatunków ryb!

Poznań zasłynął także ze znanego zoo i historii, jaka jest z tym miejscem związana. Otóż  właściciel przydworcowej restauracji z okazji swoich 50 urodzin dostał od znajomych niespotykany prezent. W drodze do solenizanta kupowali wszystkie napotkane zwierzęta , które stały się lokalną atrakcją.

Święto Marcińskie

Mimo, że Poznań jest atrakcyjny przez cały rok, to jednak szczególnie warto się tam wybrać w listopadzie. Wtedy odbywa się Święto Marcińskie. Ludzie stoją w kolejkach do piekarni po rogale marcińskie, na ulicach przechodzą kolorowe pochody i przemarsze, Święty jeździ po mieście i pozdrawia przechodniów. Chyba w żadnym mieście imieniny Marcina nie są tak hucznie obchodzone, jak tutaj.

Bamberka dla zakochanych

Nie tylko koziołki są symbolem miasta. Pod zachodnią ścianą ratusza znajduje się posąg-studnia Bamberki, gdzie na randki umawiają się zakochani.

Tradycyjne smaki na Starym Rynku

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych, wielkopolskich smaków koniecznie musisz udać się na Stary Rynek. To w tym miejscu znajdziesz wyszukane dania odzwierciedlające charakter miasta, np. karkówka z modrą kapustą.

Stary Rynek jest też nieodłączną częścią każdej wycieczki, szczególnie o godzinie 12.00 kiedy to na ratuszu koziołki zaczynają się trykać rogami. Legenda mówi, że koziołki uciekły kucharzowi spod noża na wieżę i to uratowało im życie.

Poznań

Reply