Prezent komunijny

Prezent komunijny

Prezent komunijny

Nie od dzisiaj wiadomo, że z okazji Pierwszej Komunii dzieciom wręcza się prezenty. Zwyczaj ten – według niektórych dobry, według innych nie za bardzo – zdaje się nieco spychać na dalszy plan to, co dla dziecka powinno być w dniu Komunii najważniejsze – przyjęcie do serca Jezusa. Niestety, nie mamy zbytnich szans, aby cokolwiek w tej materii zmienić.

Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, nie mamy więc innego wyjścia, jak tylko wybrać odpowiedni podarunek. Dziś radzimy, jak to zrobić.

Ile wydać na prezent komunijny?

Wartość kupowanego przez nas prezentu komunijnego powinna w pewnym stopniu odzwierciedlać to, kim dla dziecka jesteśmy, jaka relacja nas z nim łączy.

Prezent od rodziców chrzestnych

Najlepszy prezent – zgodnie z przyjętymi zasadami – dziecko powinno dostać od rodziców chrzestnych.
Pomysły są różne – od roweru, poprzez modną biżuterię, zegarki, gadżety elektroniczne i komputerowe, telefony, a nawet laptopy, tablety, smartfony i… skutery!

Nie dajmy się jednak zwariować i nie kupujmy dziecku prezentu za kilka tysięcy złotych – nie tędy droga! Powinien być okazały, jednak niech nie nadwyręża za bardzo zasobów naszego portfela, zwłaszcza jeżeli w danym momencie nie momencie nie bardzo możemy sobie pozwolić na finansowe szaleństwo. Czasami lepiej jest kupić prezent skromniejszy, np. złoty łańcuszek czy zegarek, do tego Biblię z dedykacją czy album na zdjęcia komunijne, które stanowić będą pamiątkę na całe życie i nie zostaną odłożone na półkę, bo nagle stały się niemodne, przestarzałe itp. Do albumu będzie można włożyć zdjęcia z komunijnej sesji, która także jest nieodzownym elementem tego dnia.

Poza tym pamiętajmy też o tym, że dla dziecka cenny będzie prezent zgodny z jego zainteresowaniami, nie zaś drogi i kosztowny. To dziecko jest najważniejsze w tym dniu, i to ono powinno najbardziej cieszyć się z otrzymanego prezentu.

Prezenty od pozostałych gości

Jeżeli z dzieckiem łączą nas bardziej „luźne” relacje, również powinniśmy kupić mu prezent, jednak spokojnie może to być coś bardziej symbolicznego. Sięgnijmy po czekoladki, album lub książkę, w których będziemy mogli wpisać dedykację, jakąś skromną biżuterię itp. Jeżeli nie znamy dokładnie upodobań dziecka, podpytajmy jego rodziców, co lubi i czym się interesuje – na pewno pomogą rozwiązać wszystkie dylematy.

Reply