Feng shui w sypialni

Feng shui w sypialni

Feng shui w sypialni

Jeśli w twoim życiu intymnym nie wszystko układa się tak, jak powinno, przyjrzyj się uważnie swojej sypialni. Niewielkie zmiany mogą okazać się zaskakująco pożyteczne…
Pod nazwą feng shui kryje się starożytna chińska sztuka aranżowania przestrzeni. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu jej zasad możesz poprawić swoje stosunki z otoczeniem i uporządkować własne życie. Również erotyczne!

Według feng shui, sypialnia to najważniejszy pokój w domu lub mieszkaniu. Spędzasz w niej przecież aż jedną trzecią swojego życia! To, jak i gdzie śpisz, decyduje o twoim zachowaniu i relacjach z otoczeniem. W sypialni nie tylko kochasz się i budujesz swoją intymność. Tu również odpoczywasz po dniu ciężkiej pracy i regenerujesz siły. Dlatego tak ważne jest, abyś czuła się w niej wygodnie i bezpiecznie. To miejsce, w którym się relaksujesz i odnajdujesz schronienie. To przestrzeń intymności, do której zawsze możesz uciec przed zgiełkiem świata. Chroń ją i nie zapraszaj do swojej sypialni gości!

Wybierz właściwe miejsce

W usytuowaniu sypialni pomoże ci tzw. siatka bagua. Patrząc na mieszkanie od góry, od strony wejścia, sypialnia powinna być usytuowana w kącie Związków, czyli w prawym górnym rogu domu. Im większa odległość dzieli sypialnię od drzwi wejściowych, tym lepiej. Bliskie sąsiedztwo drzwi frontowych sprawi, że będziesz czuła się stale zmęczona i nie będziesz umiała się zrelaksować.

Idealna sypialnia, podobnie jak inne pomieszczenia, powinna mieć kształt kwadratu lub prostokąta, co pomoże w swobodnym przepływie życiowej energii, zwanej chi. To właśnie ona decyduje o powodzeniu twoich przedsięwzięć we wszystkich dziedzinach. O zdrowiu, sukcesach w pracy, bogactwie i miłości.

Bez telewizora i wieży stereo

Feng shui odradza ustawianie w sypialni wieży stereofonicznej, komputera i telewizora. Urządzenia te wytwarzają silne pole elektromagnetyczne, co przeszkadza w odzyskiwaniu sił, a sypialnia to przecież miejsce, w którym partnerzy nabierają energii i wzmacniają swój związek. Prywatności tego miejsca nie powinien zakłócać nawet telefon.

Jeśli postanawiasz, że w sypialni będzie jednak stał telewizor, zneutralizujesz niekorzystne skutki promieniowania, zakrywając na noc ekran nieprzezroczystą tkaniną. Odruchowo zasłaniasz na noc okna w sypialni? Słusznie, bo według feng shui zapobiega to uciekaniu energii chi.

Nowe postanie co 10 lat

Duże wygodne łóżko to główny element sypialni. Pod łóżkiem nic nie powinno stać, ani odkurzacz, ani kartony ze starymi butami. Takie przedmioty powodują zastój energii chi, co może stać się przyczyną niepowodzeń w różnych dziedzinach życia, nawet nie związanych bezpośrednio z erotyką. Łóżko nie powinno dotykać podłogi całą powierzchnią, jak np. materac; energia powinna swobodnie przepływać także pod nim.

Zmieniaj łóżko raz na 10 lat. Dobrą okazją, aby pozbyć się zużytego mebla, jest wejście w nowy związek. Unikaj łóżek przedzielonych na pół. Nie sprzyja to zacieśnianiu więzi między dwojgiem ludzi, jak spanie na zsuniętych razem łóżkach. Coś zawsze was będzie dzielić.

Najlepsze ustawienie łóżka

Najważniejsze jest ustawienie łóżka. Nie martw się, jeśli masz ciasne mieszkanie, w którym możliwości przemeblowania są ograniczone. Sztuka feng shui proponuje liczne sposoby zmiany niekorzystnych rozwiązań, czyli tzw. remedia. Do łóżka powinien być zapewniony swobodny dostęp z trzech stron. Jeśli ustawisz łóżko z dala od drzwi, zapewniasz sobie lepszy wypoczynek. Nie pozwól, aby zakłócało go ich skrzypienie.

Leżąc w łóżku musisz widzieć drzwi, jednak niewskazane jest, kiedy stopy leżącej na nim osoby są skierowane w stronę wyjścia. Taki układ określa się w feng shui „pozycją śmierci” (przez skojarzenie z wynoszeniem zmarłej osoby z pokoju nogami do przodu). Jeśli nie możesz zmienić ustawienia łóżka w twojej sypialni, postaw między nim a drzwiami składany parawan. Innym, prostszym remedium jest zawieszenie na suficie, między łóżkiem a drzwiami, kryształowej kuli lub wietrznych dzwonków. Unikaj też układu, w którym okno znajduje się z tyłu twojej głowy. Dochodzące stamtąd hałasy mogą zakłócać twoje poczucie bezpieczeństwa.

Inne meble wokół ciebie

Feng shui w sypialniZwróć także uwagę na usytuowanie innych mebli w sypialni. Kiedy leżysz na łóżku, bardzo niekorzystne jest tzw. tnące chi. Jest to promieniowanie z ostrych rogów różnych przedmiotów: kwadratowych lub prostokątnych nocnych stolików, toaletek i komód. Jego efektem jest psychiczne ograniczenie, jakby „przykucie” śpiącej osoby do miejsca. Podświadomie będzie się ona obawiać, że po wstaniu z łóżka zaatakuje ją jakaś potężna siła. Odbije się to na psychice, powodując przygnębienie i niechęć do działania. Zaradzisz temu odsuwając ostre, kanciaste meble jak najdalej od łóżka, przykrywając je serwetą lub zmieniając na okrągłe.

Na samopoczucie i jakość związku ma także wpływ oświetlenie w sypialni. Niekorzystnie może oddziaływać lampa wisząca nad łóżkiem, zwłaszcza jeśli jest to lampa lub abażur z ostrymi zakończeniami, np. stary kandelabr. Jeśli lampa musi wisieć w tym miejscu, zmień abażur na kulisty lub zaokrąglony.

Remedia

Kolor sypialni

Najlepiej, aby kolorystyka sypialni była zdominowana przez biel i róż. Korzystne dla kąta Związków elementy kolorystyczne to także czerwień i pomarańczowy. Barwa żółta to kolor macierzyństwa, jeśli więc pragniecie mieć dziecko, pomalujcie tak sypialnię. Żółty to także kolor zaszczytów głównie w sferze spraw rodzinnych.

Lustra

Z punktu widzenia feng shui, lustro nad łóżkiem nie jest korzystne, ponieważ zakłóca odpoczynek śpiących. W ogóle lustra, tak często zalecane przez feng shui, w sypialni raczej nie znajdują zastosowania. Poza jednym wyjątkiem: lustro służy w sypialni za remedium wtedy, kiedy leżąc na łóżku możesz dzięki niemu obserwować drzwi.

Rośliny

Podobnie jak w innych pomieszczeniach, również w sypialni rośliny nie powinny zwisać do dołu. Pielęgnowaniu związków sprzyja np. drzewko szczęścia. Wyrzuć z sypialni kolekcję kaktusów, bo kolczaste rośliny mogą niekorzystnie wpłynąć na wasz związek. Zły wpływ mają też zasuszone bukiety kwiatów.

Do pary

Dla kąta Związków ważna jest parzystość. Jeśli więc chcesz wzbogacić swoje życie intymne lub właśnie poszukujesz idealnego partnera, umieść tam parzyste przedmioty. Mogą to być np. figurki dwóch całujących się ptaszków, dwa motylki na witrażyku zawieszonym w oknie, dwa jabłka lub podwójne drzewko szczęścia.

Reply