Prezenty dla dzieci

prezenty

Prezenty dla dzieci

Często szukając prezentu dla naszego dziecka, nie wiemy czym się kierować podczas zakupu. Zabawka na pewno musi sprawić dziecku radość i niekoniecznie musi być zabawką edukacyjną. Dobrze jest natomiast, aby zabawka pasowała do możliwości oraz potrzeb dziecka, dlatego inny prezent wybierzemy dla malucha, a inny dla starszego dziecka.

 

0-4 miesiące

W tym czasie najlepsze są zabawki miękkie, miłe w dotyku i takie, którymi maluszek nie wyrządzi sobie żadnej krzywdy. Wskazane są zabawki, które będą kojarzyć się dziecku z pewnymi rytuałami, np. dobrym pomysłem jest miś przytulanka do zasypiania.

4-12 miesięcy

Dziecko staje się bardziej aktywne, dlatego dobrze jest wybierać dla niego zabawki, które zachęcają do raczkowania lub chodzenia. W tym okresie dziecko potrzebuje również przyjaciela, który pomoże mu pokonać lęk przed rozstaniem z mamą, który pojawia się w wieku 8 miesięcy – lęk separacyjny.

Dwulatek

Dwuletnie dziecko uwielbia naśladować dorosłych, gdyż staje się bardziej samodzielne i kreatywne. W tym wieku najlepiej wybrać zabawki takie jak klocki, lalka do ubrania itp. Dziecko w tym okresie chce tworzyć coś własnego, a takie zabawki mu to umożliwiają i wspaniale wpływają na jego rozwój.

prezentyTrzylatek

Dziecko w tym wieku umie przypisać przedmiotom znaczenie, które nie jest takie jak ich przeznaczenie, np. gumowy wąż służy im jako miecz. Dlatego dla trzylatka najlepiej wybrać zabawkę, która zapewni mu różnorodność i będzie mógł się nią bawić w dowolny sposób.

Bezpieczna zabawka, czyli jaka?

  • taka, która nie ma drobnych części, które maluszek mógłby połknąć, włożyć do nosa lub ucha
  • taka, która jest szczegółowo wykończona, tzn. ma mocne szwy, nie ma ostrych krawędzi, a jej drobne elementy są dobrze umocowane
  • taka, na której jest etykieta z informacją, że została zrobiona z bezpiecznego i nieszkodliwego dla dziecka tworzywa
  • taka, którą można umyć lub wyprać.

Reply