Przyjęcie urodzinowe dla dziecka

kinderparty

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Dzisiejszy świat przedstawia model bezstresowego wychowania dzieci, dawania im wszystkiego, czego chcą. Podobnie jest w przypadku organizowania urodzin.

Rodzice starają się dać dziecku wszystko co najlepsze, prześcigając się w pomysłach na kinderbal. Jak zorganizować świetne przyjęcie i nie wydawać fortuny? Zapraszam do lektury!

Goście!

Dziecko najchętniej zaprosiłoby całą klasę na przyjęcie, sąsiadów i sąsiadki, co groziłoby kilkunastoosobowym „przedszkolem” w domu na czas trwania przyjęcia. Jak pomóc dziecku wybrać uczestników zabawy? Warto z góry określić liczbę gości, to pomoże dziecku skupić się na kilku osobach. Można również wypisać osoby z którymi najchętniej się bawi i spędza czas wolny. Obowiązkowo należy zaprosić te dzieci, u których solenizant był na urodzinach.

Nie należy narzucać dziecku własnego zdania, pomóżmy mu jedynie dobrze wybrać gości urodzinowych, nie kierujmy się sympatią rodziców i chęcią porozmawiania z sąsiadką czy inną koleżanką mającą dziecko. Te potrzeby na czas przyjęcia urodzinowego odłóżmy na bok.

Zabawy, konkursy, niespodzianki

Często rodzicom wydaje się, że dzieci w pokoju, gdzie są zabawki będą się świetnie bawiły. Nic bardziej mylnego. Maluchy mają na co dzień wszystkie zabawki, więc korzystanie z nich w trakcie przyjęcia urodzinowego będzie nudne.

Należy przygotować kilka zabaw, które można będzie przeprowadzić w domu jak i w ogrodzie (o ile pogoda dopisze). Niezawodne są zabawy w ciepło-zimno, kalambury czy zabawy ruchowe – nauka tańca. Wszystko zależy od wieku dzieci. Niezwykłą popularnością cieszą się również farby do malowania twarzy, dzięki nim każdą dziecięcą buźkę można zamienić w ulubionego bohatera bajkowego. Dzieci uwielbiają konkursy oraz niespodzianki – zafundujmy im coś niezwykłego w tym dniu.

Menu

Dzieci przychodzą na przyjęcie urodzinowe po to, aby się pobawić, wyszaleć, a nie po to, by jeść. Co prawda soki, napoje czy drobne słodkości szybko znikają ze stołu, ale najważniejsza pozostaje zabawa. Oczywiście podstawą jest tort. Warto przygotować posiłki, które można zjeść szybko, niemal w biegu i na dodatek rękoma, np. parówki zawijane w ciasto francuskie lub kolorowe przekąski. Można również zainwestować w owoce.

Jeśli robimy przyjęcie w domu i mamy ku temu warunki, pozwólmy dzieciom samodzielnie wykonać pizzę lub ciasteczka. Prócz dobrej zabawy i radości będziemy mieć część menu z głowy.

Idealny prezent

Ten moment niepewności, kiedy otwiera się prezent, jest jedyny w swoim rodzaju. W dzisiejszym świecie rodzice prześcigają się w kupnie idealnego prezentu. Wszystko musi być coraz droższe, z wysokiej półki i na czasie. Taki podarunek może i zachwyca, ale szybko ląduje w kącie. Warto być może zrobić coś samemu, podarować dziecku unikalną zabawkę wykonaną własnoręcznie lub kupić coś, co będzie zapowiedzią wspólnie spędzonego czasu, np: foremki do piasku czy książka kucharska do wspólnego gotowania. Należy pamiętać, by dotrzymywać obietnicy – jeśli obiecamy wspólne gotowanie, należy tak zrobić.

Każdy prezent, który jest związany z zainteresowaniami malucha, powinien go zachwycić. Czy to będą farby, czy kolejny samochód, na pewno będą przyniosły uśmiech i zadowolenie.

Zorganizowanie urodzin nie jest łatwą sprawą, ale że są one tylko raz do roku, warto uczynić ten dzień wyjątkowym.

Reply