Rasy psów: Bloodhound

bloodhound

Rasy psów: Bloodhound

Rasa psa o nazwie bloodhound wywodzi się z Anglii. Przypuszcza się jednak (z bardzo dużym prawdopodobieństwem), że praprzodkowie tego zwierzęcia pochodzą z klasztoru świętego Huberta w Ardenach (południowo-wschodnia Belgia).

Jeśli chodzi o Polskę,  to jeszcze kilkanaście lat temu rasa ta była u nas w ogóle nieznana.

Bloodhound – co warto wiedzieć o tej rasie?

Liczne testy wykazały, że bloodhound jest znakomitym, wyspecjalizowanym psem myśliwskim oraz gończym. Psy nietresowane idealnie nadają się na domowe pupile, dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi.

Pies tej rasy jest ciężki, silny, jego sierść jest krótka. Psy mają około 67 cm wzrostu, suki zaś są nieco mniejsze i mają około 60 cm. Waga powinna wahać się od 40 kilogramów do 48.

Typową cechą bloodhounda jest specyficzna budowa głowy. Jest ona bardzo wyrazista, niezbyt szeroka. Pies ten posiada bardzo wyrazisty grzbiet potyliczny. Skóra na policzkach powinna być bardzo pomarszczona i powinna tworzyć fałdy (najbardziej obfite ze wszystkich ras psów).

Psy te występują w kolorach sierści ciemnobrązowym z czarnym (tak jak na zdjęciu) lub są całkowicie ciemnobrązowe.

Są one bardzo spokojne i zrównoważone i posiadają genialny węch (dlatego są psami gończymi). Trudno zdobyć zaufanie bloodhounda, bo jest on z reguły psem bardzo nieufnym. Psy te muszą mieć zapewniona dużą przestrzeń życiową, na przykład ogród. Najwięcej ruchu potrzebują młode pieski, ale z uwagi na intensywny rozwój kości nie jest wskazany zbyt duży wysiłek fizyczny.

Cena tej rasy waha się w okolicy 1800 zł do 2500 zł (oczywiście z rodowodem).

Reply