Roll-Cit kosmetyczny i medyczny

Roll-Cit kosmetyczny i medyczny

Roll-Cit kosmetyczny i medyczny

Roll-Cit kosmetyczny i Roll-Cit medyczny to urządzenia, które zostały zaprojektowane przez chirurga plastycznego dr. Desmonda Fernandesa z Republiki Południowej Afryki. Są to urządzenia, które służą do regeneracji skóry. Zagadnienia związane z tzw. rewitalizacją skóry (odmładzaniem) zajmują naukowców i lekarzy praktyków od setek lat. Ostatnie dziesięciolecia, a właściwie ostatnie kilkanaście lat przyniosły niebywały postęp w dziedzinie rewitalizacji.

Obecnie najbardziej efektywne zabiegi odmładzające skórę wykonywane są z wykorzystaniem lasera. Inne metody związane są z tzw. kontrolowanymi chemicznymi oparzeniami skóry – pilingami (kwas trójchlorooctowy, fenol), jeszcze inne to mechaniczne ścieranie powierzchni skóry – dermabrazje. W każdej z tych metod na skutek oddziaływania ekstremalnych bodźców dochodzi do powstania wtórnego stanu zapalnego.
Reakcja zapalna wymusza na tkankach wystąpienie procesów regeneracyjnych (naprawczych). Efektem końcowym tych reakcji jest wzmożone wytworzenie włókien białkowych: kolagenu, elastyny oraz związków utrzymujących prawidłowe nawilżenie skóry (mukopolisacharydów).

Roll-Cit kosmetyczny i medycznyKażda z powyższych metod wiąże się niestety z możliwością wystąpienia powikłań – utrwalonego rumienią, przebarwień, blizn itp. Metody te są dosyć drastyczne i czas powrotu skóry do stanu „normalnego” trwa niekiedy kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Z tych też powodów lekarze poszukują metod bardziej naturalnych, fizjologicznych, gdzie zminimalizowana będzie możliwość wystąpienia powikłań, a czas potrzebny do odzyskania komfortu życia będzie względnie krótki – kilka do kilkunastu dni.

W szereg tych nowych, fizjologicznych metod wpisują się metody zaproponowane przez dr. Fernandesa. Uważa on, chyba słusznie, że nie po to natura wymyśliła naskórek, byśmy go teraz niszczyli pilingami, laserami czy mechanicznym ścieraniem. Jego zdaniem zmarszczki nie stanowią wystarczającego powodu, by się pozbawiać tak wspaniałego i niezbędnego organu ochronnego skóry. Aby uzyskać nowy, młody wygląd powierzchni skóry potrzebujemy także zdrowego naskórka.

Warstwa rogowa naskórka chroni nas przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego oraz negatywnym wpływem innych czynników zewnętrznych (mróz, wiatr itp.). Metodą, która jednocześnie stymuluje powstanie nowych włókien białkowych i nie niszczy powierzchni, skóry jest mikronakłuwanie skóry urządzeniem Roll-Cit medyczny.

Roll-Cit jest niewielkim walcem z umieszczonymi na jego powierzchni kilkudziesięcioma igiełkami. W wyniku nakłuwania, bardzo gęstego, dochodzi do powstania tysięcy mikrourazów. Igiełki znajdujące się w urządzeniu Roll-Cit medyczny wnikają do naskórka bez jego usuwania. W wyniku zabiegu naskórek zostaje jedynie „podziurkowany” i w szybkim tempie, w ciągu 4-5 dni goi się. Igiełki penetrują na głębokość maksymalnie 1,5-2 milimetrów. Odpowiedzią na zabieg jest indukcja produkcji m.in. kolagenu.

W każdym powstałym po mikronakłuwaniu „miniognisku” zachodzą trzy klasyczne etapy gojenia mikrourazów:

 1. Stan zapalny – ciągłość malutkich naczyń krwionośnych, zlokalizowanych tuż pod naskórkiem, ulega przerwaniu. Komórki krwi, w tym m.in. płytki, przedostają się do otaczających tkanek. W tym momencie rozpoczyna się szereg, ściśle kontrolowanych przez układ odpornościowy, reakcji chemicznych. Zwiększa się ilość czynników wzrostu dla komórek naskórka, naczyń krwionośnych oraz substancji stymulujących fibroblasty (komórki produkujące kolagen i elastynę). Faza stanu zapalnego trwa kilkadziesiąt godzin.
 2. Formowanie nowych tkanek – proces ten trwa nawet do kilku miesięcy i polega na wzmożonej produkcji białek i substancji mukopolisacharydowych.
 3. Modelowanie tkanek – proces ten jest najdłuższy, zachodzi 1 rok, a czasami wydłuża się do kilkunastu miesięcy. W tej fazie kolagen typu III (tzw. młody) przekształca typu I (silny, spoisty), wspaniały jako podpora dla skóry.

Roll-Cit kosmetyczny i medycznyWskazania do zabiegu Roll-Cit medyczny:

 • odbudowa struktury skóry starzejącej się
 • zmiany potrądzikowe (ubytki, blizny)
 • redukcja zmarszczek
 • blizny przerosłe
 • blizny atroficzne (ubytki w skórze)

Korzyści po wykonaniu zabiegu:

 • pogrubienie naskórka (bez jego zniszczenia)
 • szybkie gojenie – powrót do normalnych czynności (pracy itd.) w ciągu 5 dni
 • zabieg nie uwrażliwia skóry na działanie słońca
 • zmniejszenie ilości naczyń krwionośnych na skórze twarzy
 • może być wykonany na każdej skórze, nawet tej najcieńszej.

Innym sposobem świadomej pielęgnacji skóry oraz przeciwdziałania procesom przedwczesnego starzenia skóry jest systematyczne stosowanie urządzenia Roll-Cit kosmetyczny. Dla osób dbających o swój wygląd dr Fernandes opracował Roll-Cit kosmetyczny w celu zwiększenia penetracji aktywnych składników kosmetyków przez warstwę rogową.

Urządzenie wyposażone jest w rączkę i wałeczek W zależności od potrzeb zabieg wałeczkowania skóry wykonuje się wieczorem 1 raz dziennie lub 2-5 razy w tygodniu. Bezpośrednio po zabiegu wmasowuje się odpowiedni dla danej skóry kosmetyk, kosmeceutyk. Badania naukowe mikronakłuwania naskórka wykazały, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększyły penetrację aż 10 tysięcy razy. Efektem mikronakłuć jest wzmocnienie penetracji składników kosmetyków, np. witamin do żywych warstwa naskórka.

kobietaEfekty stosowania Roll-Cit kosmetyczny:

 • poprawa napięcia skóry
 • pogrubienie naskórka i skóry właściwej
 • redukcja przebarwień skórnych
 • zabieg jest w pełni naturalny
 • może być wykonywany samodzielnie w domu
 • zabieg jest bezbolesny
 • nie powoduje zniszczenia skóry
 • nie uwrażliwia skóry na słońce
 • może być używany na różnych partiach ciała (twarz, szyja, piersi, dekolt, uda, przedramiona0
 • może być stosowany w miejscach niedostępnych dla innych metod (powieki, okolice za uszami).

Reply