Rozstępy

Rozstępy są najczęściej uważane za problem dotyczący jedynie kobiet, które mają za sobą ciążę bądź też tych osób, które znacznie przytyły w niedługim czasie.

Kiedy pojawiają się rozstępy

Jest to prawdą, ale nie do końca, ponieważ rozstępy pojawiają się najczęściej w przypadku, gdy skóra jest narażona na mocne rozciągnięcie – rozstępy są pewnego rodzaju pęknięciami w skórze. Jednakże przyczyn pojawiania się nieestetycznie wyglądających pręg i pasków jest jeszcze kilka, dlatego problem ten może także dotyczyć osób innych niż te dwie wymienione grupy.

Faktem jednak jest, że pozbywanie się rozstępów nie jest łatwe, a większość osób uważa, że jest to zupełnie niemożliwe, dlatego zwykle nie robią nic, by przynajmniej zmniejszyć ich widoczność. Wolą chować się pod długimi ubraniami i nie ma mowy o wyjściu na plażę czy założeniu na przykład krótkich spodenek, które mogłyby odsłaniać nieestetyczne zmiany. Nie jest to jednak dobre wyjście, ponieważ rozstępy na początku często można całkowicie usunąć bądź przynajmniej znacząco zmniejszyć ich widoczność, a przede wszystkim zahamować ich dalszy rozwój.

Trzeba bowiem wiedzieć, że usuwanie rozstępów może przynieść jakieś skutki jedynie w ich początkowej fazie, kiedy jeszcze mają postać czerwonych pręg. Dlatego trzeba jak najwcześniej zacząć dbać o skórę i stosować wszelkie dostępne metody, by im przeciwdziałać. Jeżeli natomiast dopuści się do stanu, kiedy rozstępy zaczną przybierać białawą barwę, jest to znak, że znajdują się już w drugiej fazie i nic już nie można na nie poradzić, trzeba się pogodzić z ich istnieniem lub po prostu starać się nie zwracać na nie uwagi.

Usunięcie rozstępów

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zatem włożenie pewnego wysiłku w próby usunięcia rozstępów kiedy jeszcze można to zrobić. Bardzo ważną sprawą jest tutaj regularność, ponieważ najlepszy krem czy nawet specjalistyczny zabieg zastosowany tylko od czasu do czasu z pewnością nie przyniesie niczego oprócz rozczarowania. Metod usuwania rozstępów jest zaś wiele, najlepiej jednak nie działać na własną rękę, lecz poradzić się w tej kwestii specjalisty: lekarza bądź kosmetyczki.

Reply