Smok – chiński horoskop

Smok – chiński horoskop

Smok – chiński horoskop

Lata Smoka: 1904-1916, 1928-1940, 1952-1964, 1976-1988, 2000-2012, 2024-2036

Opis ogólny:

Jest pewny siebie, doskonale czuje się w centrum uwagi i najchętniej w ogóle nie schodziłby ze świecznika, gdyż uwielbia dzielić się sobą z innymi i przekazywać im swoją filozofię życiową. Ma świadomość własnej wspaniałości, z którą nie da się nie zgodzić, choć jednocześnie przesadza w swojej arogancji i zarozumiałości. Mało kto jednak jest w stanie oprzeć się jego urokowi, dlatego mimo widocznych na pierwszy rzut oka wad, nie da się go nie lubić. Jest człowiekiem bardzo kapryśnym. Kiedy widzi jakąś nowość, od razu chce ją mieć dla siebie, zwłaszcza jeśli jest trudna do zdobycia, gdyż właśnie takie cele pociągają go najbardziej, potem zaś szybko się tym nudzi i natychmiast traci zainteresowanie. Niestety w ten sposób również traktuje ludzi, porzucając ich bez skrupułów kiedy tylko przestaną go bawić czy zaspokajać jego potrzeby, ale i tak nie może narzekać na brak towarzystwa – stale jest otoczony wianuszkiem przyjaciół, wielbicieli i rozmaitych ludzi, którzy pragną się ogrzać w blasku jego sławy czy mają nadzieję, że uda im się czegoś od niego nauczyć. Jest niekonsekwentny i raczej nie można mu wierzyć nawet jeśli coś solennie obiecuje, bo nie przywiązuje dużej wagi do wypowiadanych przez siebie słów. Trudno jest mu dotrzymać nawet przyrzeczeń złożonych samemu sobie, ale wybacza sobie tę wadę, podobnie jak wszystkie inne. Jest pełen niepohamowanej radości życia i widzi świat wyłącznie w jasnych barwach. Zawsze ma dobry nastrój, którym zaraża innych, nic więc dziwnego, że ludzie dosłownie do niego lgną, gdziekolwiek się pojawia.

Charakterystyka:
Jest pełen entuzjazmu i życzliwie nastawiony dla innych osób, dlatego przy pierwszym zetknięciu każdemu wydaje się, że jest to człowiek idealny. Dopiero po bliższym poznaniu widać, jaki jest pretensjonalny i skupiony na sobie, ale jest jednocześnie tak pełen rozbrajającego uroku, że można mu wybaczyć dosłownie wszystko. Jest także dobrym człowiekiem i kiedy tylko może, lubi pomagać innym, choć równocześnie nieraz krzywdzi ludzi swoją obojętnością lub złamanymi obietnicami, jednak zdaje się tego nie dostrzegać. Często również jest zdziwiony, kiedy ktoś zarzuca mu nieodpowiednie zachowanie, bowiem uważa, że właśnie na tym polega jego urok i skoro on sam akceptuje to bez zastrzeżeń, ludzie również powinni zaakceptować wszystkie jego złe cechy i brać go całego takim, jakim jest. Mimo iż wydaje się człowiekiem, któremu w żaden sposób nie można zaszkodzić, tak naprawdę w gniewie potrafi być zacięty, więc lepiej mu się nie narażać, jest to jednak niełatwe, bo trudno przewidzieć, co go w danym momencie zdenerwuje, a co wywoła pobłażliwy uśmiech, gdyż jest to w głównej mierze zależne od jego obecnego nastroju.

Miłość i związki
Człowiek urodzony w tym znaku potrzebuje znacznie więcej miłości i czułości niż inni ludzie, zatem trzeba liczyć się z tym, że życie u boku jednej osoby może go nie satysfakcjonować i będzie szukał innych wrażeń. Ponadto jego miłość jest zazwyczaj krótkotrwała, dlatego osoba, która wierzy w jego zapewnienia o dozgonnym uczuciu, najprawdopodobniej srodze się zawiedzie, dlatego lepiej brać poprawkę na wszystko, co mówi. Nie lubi się angażować, a jeśli kiedyś zakocha się na całe życie, będzie to najprawdopodobniej również osoba spod znaku Smoka, inny znak raczej go nie usidli. Jako partner na całe życie również nie jest pozbawiony wad. Oczywiście można się cieszyć z tego, iż jego miłość jest głęboka i wierna, ale towarzyszy jej tak wielka zaborczość i zazdrość, że nie każdy będzie w stanie to wytrzymać na dłuższą metę.

Życie codzienne:
Człowiek ów najlepiej czuje się w pracy, która stworzy mu możliwość wykazania się wszystkimi niezwykłymi cechami, jakie posiada niemalże w nadmiarze, oraz w której będzie doceniany i podziwiany przez otoczenie. Jego wielka aktywność również musi gdzieś znaleźć ujście, więc raczej nie sprawdzi się w pracy statecznej, a także we współdziałaniu – jest na to zbyt wielkim i kapryśnym indywidualistą. Potrafi zaskarbić sobie sympatię otoczenia,  nawet przyjaźń, co jest nieco dziwne zważywszy na jego absorbującą naturę. Dzieci nie są tym, czego pragnie, choć nie można też powiedzieć, by był do nich wrogo nastawiony, gdyż od czasu do czasu nawet lubi zajmować się cudzymi pociechami. Na posiadanie własnych jest jednak zbyt wygodny i nie znosi zamieszania, jakie wywołują, dlatego raczej nie planuje własnych pociech, choć oczywiście życie weryfikuje jego plany.

 

Smok – chiński horoskopSmok i żywioły:

Smok – Woda
Ma nadmierne mniemanie co do swoich umiejętności i wydaje mu się, że posiadł wiedzę na wszelkie możliwe tematy. Narzuca się ludziom ze swoimi radami, które wcale nie są tak świetne, jak mu się wydaje, tym bardziej, że na niektóre tematy zwyczajnie nie ma bladego pojęcia, ale i tak stara się uchodzić za eksperta. Przy tym denerwuje się, że jego rady trafiają w przestrzeń i nie potrafi zrozumieć, dlaczego inni nie mają do nich zaufania.

Smok – Drewno
Chce uchodzić za pępek świata i dyktować innym, co mają lubić, jak żyć i w jaki sposób postępować. Często mu się to udaje, bo ludzie chcą być tak wspaniali jak on i wydaje im się, że osiągną to jeśli tylko będą go naśladować. Nie lubi wyrażać swoich uczuć i zachowuje spory dystans, uchodząc za człowieka wyrafinowanego i pełnego klasy.

Smok – Ogień
Jest inteligentny, kreatywny i ma doskonałe poczucie humoru, za co uwielbiają go ludzie. Prawdziwa z niego dusza towarzystwa, ale tylko wtedy, gdy ma dobry nastrój, co wbrew pozorom wcale nie zdarza się tak często, gdyż jest to człowiek mocno przeczulony na swoim punkcie i byle błahostka wprawia go w rozdrażnienie.

Smok – Ziemia
Jako jedyny spośród Smoków umie działać zespołowo i nie zawsze chce rządzić. Realnie ocenia swoje możliwości i nie ma tendencji do wywyższania się spośród innych. Jest też wielkim konserwatystą i niełatwo jest przekonać go do wszelkich nowinek, gdyż szczyci się swoim poszanowaniem dla tradycji, choć otoczenie nie zawsze lubi w nim tę cechę.

Smok – Metal
Uwielbia teatralny efekt i w życiu codziennym zachowuje się, jakby był na scenie. Za wszelką cenę stara się przyciągnąć uwagę tłumu i bardzo źle czuje się ignorowany. Stara się być duszą towarzystwa i epatuje swoim poczuciem humoru, nie zawsze w dobrym guście, choć nie można mu odmówić oryginalności i niebanalności.

 

Relacje z innymi znakami:

Smok – Szczur
Na pierwszy rzut oka znacznie się od siebie różnią, ale potrafią pokonać te różnice i stworzyć naprawdę zgodny związek, obojętnie, w jakiej dziedzinie. Ich siła polega na tym, że są wsparciem dla drugiej osoby i nawzajem dają sobie dokładnie tyle uwagi i czułości, ile potrzebują.

Smok – Wół
Obiektywnie mają szansę na osiągnięcie harmonii, ale od obojga będzie to wymagało wielu wysiłków. Muszą przede wszystkim nauczyć się współpracować i zwracać uwagę na potrzeby i oczekiwania drugiej osoby, a także Wół musi postarać się łagodzić porywczość i impulsywność Smoka.

Smok – Tygrys
Mają w sobie wielki potencjał i zdolni są spędzić ze sobą całe życie w ciągłej fascynacji i niegasnącej namiętności. Sprawiają sobie wiele radości oraz nigdy się ze sobą nie nudzą, gdyż oboje są niestabilni emocjonalnie i lubią dramatyczne epizody.

Smok – Zając
Zając działa na Smoka zbawiennie, łagodząc jego napięcie i motywując go do zwolnienia tempa życia. Dobrze się ze sobą dogadują i sprawnie współpracują, zatem jest to konfiguracja wskazana zwłaszcza na gruncie zawodowym, gdzie we dwójkę mogą odnieść oszałamiający sukces.

Smok – Smok
Do przetrwania związku będą potrzebować wielu kompromisów oraz muszą nauczyć się współdziałać, co jednak może być trudne do osiągnięcia. W innym przypadku ich relacja będzie ciągłą walką, czym w końcu oboje poczują się znużeni i podejmą decyzję o rozstaniu.

Smok – Wąż
Doskonale się rozumieją, niemal bez słów. Panuje między nimi idealna zgoda i nawet jeśli pojawia się jakiś problem, są w stanie wszystko pokonać we dwójkę.

Smok – Koń
Na pewno nie będą się ze sobą nudzić, ale nie będzie z nich dobrej pary, bo mimo iż doskonale bawią się w swoim towarzystwie, często wybuchają między nimi kłótnie. Dopóki są drobne, nie szkodzą relacji, ale jeśli pojawi się poważniejsza kwestia, raczej nie będą mieli motywacji, by walczyć o swój związek.

Smok – Koza
Smok pociąga Kozę swoją niebanalnością, ale jednocześnie ją ignoruje, gdyż nie jest dla niego szczególną osobowością, a tego znieść nie może, bo rani to jej ambicję.

Smok – Małpa
Mają szansę na stworzenie zgodnego związku, ale raczej partnerskiego niż uczuciowego. Są w stanie doskonale ze sobą współpracować, ale miłość zabije w nich monotonia i brak romantycznych porywów.

Smok – Kogut
Związek będzie barwny i nie mogą się w nim nudzić, ale nie każdy będzie w stanie wytrzymać ciągłe napięcie oraz dramatyczne epizody. Czeka ich jednak ciągła fascynacja, gdyż oboje mają niebanalne osobowości, z którymi nie można się nudzi ani do końca ich poznać, nawet przez całe życie.

Smok – Pies
Istnieje między nimi niczym nieuzasadniona antypatia i nawet jeśli zostanie pokryta przez chwilowe zauroczenie, i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw, dlatego raczej nie dogadają się na dłuższą metę.

Smok – Świnia
Mogą stworzyć udany związek, ale muszą się oboje postarać. Smok ma dobry wpływ na Świnię jeśli chodzi o jej kreatywność, ale jej wyobraźnia pod jego wpływem może się posunąć za daleko, co zaskutkuje koloryzowaniem rzeczywistości i brakiem szczerości jeśli nie uda jej się pohamować.

Reply